کد مطلب: 16658 تعداد بازدید: ۱۱۱

حضور امام جمعه محترم شهر قروه در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه

چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴
حضور امام جمعه محترم شهر قروه در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه

حضور امام جمعه محترم شهر قروه  در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه در مورخ 18/8/94 ایشان بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به ایراد سخن پرداختند و فرمودند: قرائت سوره یس تاثیر بسیار شگفتی بر قلب و روح انسان دارد  کسی که روح بزرگ و پرورش یافته نداشته باشد.نمی تواند زندگی خوبی داشته باشد. استاد در ادامه افزودند: بهار عمر هر شخصی کوتاه است و باید از آن بهره مفید ببرد، شخص پیر بینایی و شنوایی و قدرتکلم و  و قدرت جسمانی او ضعیف است و همه متوجه شکست او می شوند و بهار و نشاط عمر برای همیشه نیست.

حجت الاسلام بابائیان افزودند: حالا که طلبه شدید باید دل را از اغیار جلا داده و دل را مختص خدا کرد. البته نباید افراط و تفریط در میان باشد،هردو ممنوع است چون در این دنیا زندگی می کنیم باید خوب زندگی کنیم طبق آیه قران که می فرمایند: ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و .....  حسنه به نیکی و خوب زندگی کردن تعبیر شده است. برای دنیا آباد باید تلاش کرد ولی نباید فراموش کنیم که دنیا دار مکافات و فانی  است و آخرت دار قرار و جایگاه ابدی ماست.

استاد در ادامه به حدیث نبوی اشاره نموده و افزودند: ما خلقتم للبقاء بل خلقتم للفناء ... شما برای بقا آفریده نشده اید بلکه برای فنا آفریده  شده شما از این خانه به خانه دیگری منتقل می شوید پس باید خود را برای آباد کردن دنیای دیگر(آخرت) آماده کنید.

حاج آقا بابائیان اظهار نمودند: تا سختی ها نباشد زیبائیها جلوه نمی کند. اگر نیت خوب نباشد حتی نماز هایی که می خوانیم و سجده هایی که داریم اثر نخواهد داشت و سجده کردن و عبودیت معنایی نخواهد داشت. ما بایداز خودمان شروع کنیم اگر چشم از خود فرو ببندیم و و به روی دیگران باز کنیم و عیب های آنان را ببنیم راه به جایی نمی بریم ما باید ابتدا به عیب ها  و نواقص و درون خود نگاه کنیم و سپس به عیب اطرافیان خود توجه کنیم.

 از نشانه های شیعه :

پیشانی به خاک ساییدن- در شبانه روز 50 رکعت نماز- زیارت اربعین خواندن-  انگشتری به دست کردن- بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.