کد مطلب: 19262 تعداد بازدید: ۲۰۹

افتتاحیه مدرسه سقز

سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵
برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی95مدرسه حضرت فاطمه (س) سقز مورخ95/7/4

       به فضل و مدد الهی و عنایات ویژه اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)سقزروز یکشنبه مورخ 95/7/4 طی برگزاری مراسمی رسما سال تحصیلی 96-95 خود را آغاز نمود. در این مراسم علاوه بر طلاب و اساتید و کادر؛ فرماندار محترم سقز و جمعی از هیأت امنای این مدرسه مبارکه نیز حضور داشتند. پس از قرائت کلام الله مجید توسط قاری محترم و پخش سرود ملی، مدیر محترم مدرسه حضرت فاطمه(س) سرکار خانم خدیجه عبدی ضمن خیر مقدم حضور طلاب و مهمانان بزرگوار؛ آغاز سال تحصیلی جدید همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس را تبریک عرض نموده و گفتند: تبریک ویژه دارم خدمت طلاب جدیدالورودی که امثال چون سایرین توفیق شاگردی مکتب امام صادق(ع) و سربازی امام زمان(عج) راپیداکرده اند و ضمن آرزوی توفیقات روز افزون برای همگی در تمامی عرصه های زندگی امیدواریم که در ذیل عنایات امام عصر(عج) این مدرسه مبارکه با  همدلی و همکاری و همسویی همگی طلاب، اساتید و کادر در مسیر تعالی و پیشرفت حرکت نماید.

در ادامه فرماندار محترم سقز جناب آقای مهندس ورمقانی طی سخنانی در این مراسم به نوبه خود ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به طلاب و مسئولین مدرسه و همچنین تبریک هفته دفاع مقدس، ابراز داشتند: این مدرسه به نام مقدس حضرت فاطمه(س)که الگوی تمام جهان اسلام هستند مزین شده است و به همین خاطر وظیفه سنگینی بر دوش طلاب این مدرسه می باشد. و یکی از افتخارات حوزه های علمیه خواهران همین ارزش مقدس است که از حجاب پاسداری می کنند و از آنها انتظار می رود که فقط پاسدار خود و حجاب خود نباشند بلکه فراتر از این وظیفه پیش بروند و مشوق و مبلّغ شوند برای ترویج حجاب و شئونات اسلامی. و قطعاٌ انتظار حضرت زهرا(س) نیز از شما خواهران طلبه همین است که در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کمک کنید. ما در جامعه نیاز به امر معروف و نهی از منکر داریم و حجاب نیز یکی از شاخصه های امر به معروف است اما باید با حوصله و تأمّل و توجیه صورت گیرد.

در ادامه سخنران مراسم، رییس عقیدتی نیروی زمینی ارتش سقز حجت الاسلام و المسلمین غدیر میرزابیگی آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس را به طلاب و حضار تبریک گفتند.

 پایان بخش مراسم این روز قرائت پیام مدیر کل حوزه های خواهران خواهران کل کشور حجت الاسلام و المسلمین محمودرضاجمشیدی، اجرای مقاله در باب تحصیل علم و آداب طلبگی، پخش کلیپ از سخنان ارزشمند رهبری، اهدای بسته های فرهنگی به طلاب و پذیرایی بود.