کد مطلب: 19263 تعداد بازدید: ۱۱۰

افتتاحیه

سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵
حضور فرماندار محترم سقز جناب آقای مهندس ورمقانی در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 95 مدرسه حضرت فاطمه (س)سقز مورخ95/7/4

فرماندار محترم سقز جناب آقای مهندس ورمقانی با حضور در مراسم افتتاحیه  مدرسه حضرت فاطمه (س)سقز طی سخنانی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به طلاب و مسئولین مدرسه و همچنین تبریک هفته دفاع مقدس، ابراز داشتند: این مدرسه به نام مقدس حضرت فاطمه(س)که الگوی تمام جهان اسلام هستند مزین شده است و به همین خاطر وظیفه سنگینی بر دوش طلاب این مدرسه می باشد. و یکی از افتخارات حوزه های علمیه خواهران همین ارزش مقدس است که از حجاب پاسداری می کنند و از آنها انتظار می رود که فقط پاسدار خود و حجاب خود نباشند بلکه فراتر از این وظیفه پیش بروند و مشوق و مبلّغ شوند برای ترویج حجاب و شئونات اسلامی. و قطعاٌ انتظار حضرت زهرا(س) نیز از شما خواهران طلبه همین است که در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کمک کنید. ما در جامعه نیاز به امر معروف و نهی از منکر داریم و حجاب نیز یکی از شاخصه های امر به معروف است اما باید با حوصله و تأمّل و توجیه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از نعمت های خداوند که در وجود انسان قرار داده شده است، نعمت حقیقت پذیری است اظهار داشتند: هر چه ما بتوانیم به سهم خود حقایق واقعی حجاب را بیان نموده و در بین جامعه درست تفهیم نماییم قطعاٌ پذیرش آن برای افراد جامعه وجود دارد. و تنها تحقق این هدف این است که ما از خود شروع کنیم. اگر هر کدام از ما به شخصه منکر را انجام ندادیم و پایبند به معروفات و فضائل اخلاقی باشیم آنگاه می توانیم به خانواده خود توصیه به معروف و فضیلت اخلاقی داشته باشیم. پس ابتدا خودمان اهل عمل و رعایت باشیم تا در گام های بعدی بتوانیم مبلّغ خوبی برای اصلاح خانواده و فراتر از آن اصلاح جامعه انسانی باشیم.

ایشان درادامه عنوان کردند: مشکل جامعه ما امروز این است که ما خود و خانواده هایمان را فراموش کرده ایم و بی توجه شده ایم آنوقت انتظار داریم به یکباره یک جامعه بزرگ و گسترده را نیز اصلاح کنیم.

فرماندار در پایان صحبت های خود خطاب به طلاب و مسئولین مدرسه توصیه نمودند: امیدواریم که تک تک شما که از خانواده های متدین هستید این مسئولیت را به عهده بگیرید و دست در دست هم با تلاش خود جامعه را یاری دهید تا جامعه ای را که مدنظر حضرت زهرا(س) می باشد رقم بزنید.