به همت مرکز تخصصی الزهرا؛

نشست بصیرت فاطمی با عنوان فاطمه شهیده ولایت برگزار شد.

شناسه خبر : 101312

1399/10/13

تعداد بازدید : 215

نشست بصیرت فاطمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین فرهنگیان در گروه مجمع طلاب شهرستان قروه به صورت آنلاین بر گزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران کردستان، حجت الاسلام والمسلمین فرهنگیان استاد حوزه ودانشگاه در جمع طلاب مرکز تخصصی الزهرا(س) گفت: در کتب متعدد از منابع شیعه و سنی این حدیث پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم  که می فرمایند: ای سلمان هرکس فاطمه دخترم را دوست بدارد او با من در بهشت است و هرکس با فاطمه دشمنی کند در جهنم است، نقل شده است و مورد استناد علمای اهل سنت است و روایت مشهوری است.

وی افزود: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیهم السلام چون مطلقا معصوم هستند و حتی فکر خطا و اشتباه نمی کنند و آنچه می گویند با ینطق عن الهوی است، پس سخنان پیامبر در رابطه با حضرت زهرا سلام الله علیها از روی محبت به فرزند نیست و این حرف خبر از واقع است و در کلام پیامبر مبالغه نیست.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این سوال که  آیا صرف دوست داشتن یک نفر همراهی با پیامبر در بهشت را به دنبال دارد؟ آیا این سخن با مبانی عقلی در تعارض نیست؟؛ گفت: گاهی مواقع بندگان به خاطر اطاعت از اوامر و نواهی قرب الهی به پروردگار پیدا می کنند به طوری که فانی در خدا می شوند و این جاست که خداوند رضایت خود رادر رضایت آنها می داند، چراکه تمام تلاش او در تحقق خواست خداست.

وی تصریح کرد: شخصی که فنای در قرب الهی است، هر آنچه اراده خداست، را اراده می کند و با اختیار خودش اراده خدا را اراه کرده است و نفی اختیار از خود نکرده است، معقول است کسی که چنین اداره ای کرده است تنها زمانی خوشحال می شود که خدا خوشحال می شود و تنها زمانی ناراحت می شود که خداوند ناراحت است.

حجت الاسلام والمسلمین فرهنگیان گفت: ما ذاتا کمال جو هستیم این گرایش ما به سوی کمال باعث گرایش ما به حضرت زهرا(س)ست؛ چراکه وجود مبارک ایشان مستجمع تمام کمالات و خوبی هاست و از این جهت دوست داشتن حضرت زهرا (س) دوست داشتن کمال ها و خوبی هاست؛ چراکه ذاتا خداوند متعال ما را طالب کمال قرار داده است و کیفیت خلقت ما باعث گرایش ما به حضرت زهرا( س) شده است.