در نشست ماهانه مدیران مدارس علمیه استان کردستان مطرح شد:

شناسه خبر : 111633

1400/06/23

تعداد بازدید : 99

در نشست ماهانه مدیران مدارس علمیه استان کردستان مطرح شد:
در نشست ماهانه مدیران مدارس علمیه خواهران کردستان، کارکنان حوزه علمیه خواهران کردستان به بیان اهم مطالب مرتبط با حوزه کاری خود پرداخته و مدیران مدارس نیز نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادت خود را بیان کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران کردستان، نشست ماهانه مدیران مدارس علمیه کردستان با حضور کارکنان مرکز مدیریت حوزه علمیه استان، امروز در سالن جلسات مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج برگزار شد.

در ابتدای جلسه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالملکی، مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان با تاکید براینکه در آستانه شروع سال تحصیلی هستیم، گفت: اول آبان ماه را به عنوان آغاز حضوری کلاس‌های درس در مدارس علمیه اعلام شده و پیش بینی می شود در صورت فراهم بودن شرایط، و با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شود.

ویبا تاکید بر اهتمام مدیران بر حفظ سلامت طلاب و اساتید و اقدام برای واکسیناسیونادامه داد: امیدواریم با گسترده شدن واکسیناسیون، بر اساس تصمیم نظام، آموزش حضوری در مدارس از سر گرفته شود.

در ادامه، خانم فقیه عباسی معاون آموزش حوزه علمیه خواهران کردستان، با اشاره به اینکه بنا بر این است که آموزش به صورت ترکیبی باشد، گفت: اساتید به صورت برخط در سامانه مدرس آموزش خود را آغاز می کنند و ضبط برنامه برای طلابی که دچار مشکل باشند در همین سامانه مدرس تدبیر شده است که طلاب بتوانند فضای طرفینی را با استاد داشته باشند.

در ادامه خانم ملاولی معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران کردستان تصریح کرد: برای شکل‌گیری درست پژوهش، پژوهشگران باید بن مایه های قوی داشته باشند؛ در این زمینه باید زمینه های علمی را ایجاد کنیم؛ در این عرصه باید روی خوب نوشتن مقالات تاکید کنیم.

خانم به لسان مسئول ساماندهی حوزه علمیه خواهران کردستان در این جلسه اظهار کرد: شایسته وبایسته هست که مدیران نسبت به  نامه های اتوماسیونی که از سوی معاونت ارسال می شود، اهتمام پیگیری داشته و از دراختیار قرار دادن محتواهای آنها به دیگران جدا خودداری کنند.

خانم رستمی معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران کردستان با تاکید بر فعالیت دانش آموختگان، گفت: ساماندهی دانش آموختگان و ارتباط با آنها و استفاده از این ظرفیت گسترده، نقش مهمی در پیشبرد اهداف حوزه دارد.

آقای مرادی، معاون اداری و مالی مرکزمدیریت حوزه علمیه استان کردستانبا تأکید بر اینکه باید منابع پایدار مدارس علمیه احیا شود و این از ضرورتها است، گفت:تمامی مدارس الان این ظرفیت دارند که در خصوص تامین منابع پایدار و امور عمرانی اقدام کنند.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین عبدالملکی، مدیر حوزه علمیه خواهران، اظهار کرد: معاونان بازوی مدیر مدرسه است، مدیران مدارس علمیه استان با حمایت و اعتماد به معاونان، فعالیت‌ها را ارتقاء دهند.

در این جلسه مدیران مدارس به بیان نقطه نظرات خود پیرامون اهم مسائل حوزه پرداختند.