مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مدارس علمیه خواهران استان کردستان برگزار شد

شناسه خبر : 111634

1400/06/23

تعداد بازدید : 105

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مدارس علمیه خواهران استان کردستان برگزار شد
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مدارس علمیه خواهران کردستان، با سخنرانی مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان در مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران کردستان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالملکی، در جمع طلاب و اساتید مدارس استان کردستان، در آیین آغاز سال تحصیلی جدید که به صورت مجازی در مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: در فضلیت علم آموزی، در هیچ مکتبی به اندازه دین مبین اسلام تاکید و سفارش نشده است.

وی با بیان اینکه علوم دینی و حوزوی، مایه نورانیت انسان و معنویت در انسان می شود، گفت: علوم حوزوی علومی هستند که با فراگیری آنها انسان می تواند اول خودش را تربیت کند و بعد هم از دیگران دستگیری و آنها را هدایت کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان، با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) که می فرماید: علم، نوری است که خداوند به قلب هر کس که بخواهد می افکند، تاکید کرد: دروس حوزوی، مقدمات پذیرش نور و اشراق هستند.

وی با اشاره به خودسازی که مهمترین هدف حوزه هاست، اظهار داشت: هدف و رسالت حوزه ها این است که انسان اول خودش را تربیت کند و بعد از دیگران دستگیری کند؛ اگر بتوانیم این عمل را خوب انجام دهیم و موفق باشیم، می توانیم در ادامه رسالت خود اقدام به راهنمایی و هدایت مردم کنیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان گفت: ناملايماتي كه در زندگي مردم اتفاق می افتد، باعث فاصله گرفتن از دین و دوری از سعادت و خوشبختی در جامعه می شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالملکی با اشاره به برکات ارتباط با امام زمان(عج)، گفت: داشتن معرفت نسبت به امام زمان(عج) نخستين گام براي توفيق سربازي در زير پرچم ايشان است.

وی خواستار جدیت و پشتکار در این مسیر شده و تصریح کرد: علم و تقوا دو بال پرواز برای هر طلبه است که خودش را به عرش و قله‌های سعادت برساند و دیگران را هم با خودش ببرد که اگر به هرکدام از این دو کم‌توجهی شود، زیان‌های فراوانی متوجه آن‌ها خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالملکی، در ادامه به تبیین فضیلت علم و اهمیت خدمت به طلاب و سربازان امام زمان(عج) پرداخت و گفت: توفیق خدمت به حوزه‌های علمیه و سربازان امام زمان(عج) یکی از نعمت‌های الهی است.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: هر كه براى خدا علم بياموزد و براى خدا عمل كند و براى خدا به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمان ها از او به بزرگى ياد شود و گفته شود: براى خدا آموخت، براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان، در پایان از اعضای کانون رضوان تقدیر و تشکر کرد و گفت: در زمینه جذب طلبه‌ها در قالب کانون رضوان این توفیق را داشته اید که افرادی را با فضای حوزه آشنا کنید، قطعاً اینها باقیات و صالحات است و تاثیر آن را در زندگی خواهید دید.