همایش منادیان وحدت در مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج برگزار شد

شناسه خبر : 112870

1400/08/03

تعداد بازدید : 87

همایش منادیان وحدت در مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج برگزار شد
به مناسبت گرامیداشت" هفته وحدت " همایش منادیان وحدت با محوریت راههای برون رفت از اندیشه افراط همایش منادیان وحدت " در مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران کردستان، به مناسبت سالروز میلاد با سعادت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و هفته وحدت، همایش منادیان وحدت با محوریت « راههای برون رفت از اندیشه افراط » با سخنرانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان حجت الاسلام و المسلمین پیام عبدالملکی، امام جمعه موقت اهل سنت سنندج ماموستا ملا معروف خالدی و با حضور طلاب اهل تشیع و تسنن، برگزار شد.

خانم یاوری مقدم  معاون فرهنگی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)، این همایش را بزرگداشت و تکریم میلاد خجسته نبی مکرم اسلام(ص) به عنوان محور وحدت امت اسلامی و به عنوان نماد انسجام وحدت مسلمانان شیعه و سنی دانست.

در ادامه مدیریت حوزه علمیه خواهران استان کردستان حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای پیام عبدالملکی گفت: عامل اصلی افراط در جامعه جهل به مسائل، جهل به مبانی، جهل به مقتضیات اسلام  است.

وی عامل اصلی افراط گرایی در جامعه را مسئله ی جهل دانست و گفت: صاحبان معرفت باید با استفاده از مبانی با استفاده از آموزه های دینی این جهل را از بین ببرند .

حجت الاسلام والمسلمین عبدالملکی ضمن اشاره به وظیفه ی خطیر حوزه ها، طلاب و روحانیون گفت: وظیفه طلاب مقابله با افراط و آگاهی بخشی در جامعه است، ویروس فکری و انسان های افراطی و شبهات در جامعه وجود دارد و این وظیفه طلاب و روحانیون است که فرهنگ اعتدال را در جامعه رواج دهند.

در ادامه امام جمعه موقت شهرستان سنندج ماموستا ملا معروف خالدی گفت: بهترین راه مقابله با تکفیر، مطالعه عمیق و دقیق قرآن و سیره پیامبر و اهل بیت پیامبر (ص)است .

وی ضمن اشاره به لزوم بصیرت و دشمن شناسی گفت: شناخت دشمن خیلی مهم است، دشمن اهل تشیع، اهل تسنن نیست و همچنین دشمن اهل تسنن ،اهل تشیع نیست، بلکه استکبار جهانی است .

ماموستا ملا معروف خالدی در پایان ضمن اشاره به مسئله وحدت گفت: تمامی اتاق های جبهه کفر در مقابل تمام اسلام قرار گرفته است و شیعه و سنی ندارد، قدر این وحدت را بدانید «انما المومنون اخوه»

گفتنی است این همایش با مدیحه سرایی ذاکر اهل بیت آقای سعادت به پایان رسید.