کد مطلب: 21301 تعداد بازدید: ۳۷۵

همایش سبک زندگی اسلامی با موضوع روابط زوجین

همایش دکتر احمدطهماسبی

سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۶:۲۹
در تاریخ 14/7/94 حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) همایش سبک زندگی اسلامی با موضوع روابط زوجین برگزار نمود در این همایش از دکتر احمدطهماسبی استاد دانشگاه و مشاور خانواده دعوت به عمل آمد تا در رابطه با این موضوع سخنرانی نمایند.

در تاریخ 14/7/94 حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) همایش سبک زندگی اسلامی با موضوع روابط زوجین برگزار نمود در این همایش از دکتر احمدطهماسبی استاد دانشگاه و مشاور خانواده دعوت به عمل آمد تا در رابطه با این موضوع سخنرانی نمایند.
دکتر طهماسبی در ابتدای سخنان خود به شبیخون فرهنگی اشاره نمودند و بیان داشتند که هدف اصلی شبیخون فرهنگی ایجاد بحران در خانواده است.
دکتر طهماسبی روز سه شنبه در جمع خانواده های بیجارافزود دشمن برای رسیدن به هدف شوم خود با استفاده از فضای مجازی ماهواره و شبکه اینترنتی در صدد تخریب بنیان خانواده است.
وی با اشاره به میزان موفقیت دشمن در این زمینه اظهار داشت : دشمن با سوء استفاده از سهل انگاری ما به آسانی توانسته است به میان اعضای خامواده نفوذ و جذب مخاطب داشته باشد.
استاد و مشاور برجسته قم ضمن برشمردن آسیب های مختلف فضای مجازی به خانواده ها توصیه کرد با استفاده از روش های مناسب مشاوره ای از دسترسی آسان فرزندان زیر 18 سال به فضای مجازی فاقد مصونیت لازم خودداری کنند.
این مشاور ارشد خانواده برخی بحران های خانواده ها را ناشی از هجمه های دشمن بر رسم و رسوم خانواده های اصیل دانست و سپس ادامه داد : استفاده غیرصحیح از ماهواره موجب تخریب استحکام خانواده و روابط بین بستگان و بخصوص قشر جوان میگردد.
به نظر دکتر طهماسبی توجه به فرامین الهی درخصوص خود داری نسبت به منکرات و گرایش به سوی معروف ها و همچنین سرمشق قرار دادن فرمایشات حضرت پیامبر (صل الله علیه وآله) و ائمه(علیهم السلام) موجب استحکام بیش تر خانواده و پایداری ارزش ها می گردد.
طهماسبی ابراز محبت و ایجاد روابط حسنه بین اعضای خانواده را موجب افزایش تعلق خاطر بیان کرد و اظهار داشت : درک متقابل و ایجاد انس و الفت بین اعضای خانواده موجب پایداری سنت ها و سدی مستحکم در برابر نقشه دشمن برای تزلزل بنیان خانواده خواهد شد .
دکتر طهماسبی در ادامه سخنان خویش به موضوع طلاق های توافقی و سفید به عنوان آسیب بزرگ روز و تهدید جدی برای زوجین جوان امروزی یاد کرد و از همه وعاظ و روحانیون ، کارشناسان مسائل اجتماعی و خانوادگی خواست : به موضوع ازدواج های زود هنگام ، توافقی ، سفید و کمتر از یک سال زندگی مشترک به عنوان خطری بزرگ توجه نمایند .
دکتر طهماسبی توصیه کرد ، شبکه های مجازی نباید بدون مدیریت در اختیار نوجوانان و جوانان باشد و حتماً با استفاده از روشهای مناسب گفت و گو با فرزندان خویش ، نسبت به شبیخون فرهنگی رنگارنگ تلفن همراه ، تبلت و اینترنت مصونیت کافی و مناسب را ایجاد نمایند