کد مطلب: 21646 تعداد بازدید: ۱۲۳

نشست اخلاقی با عنوان راه های کسب توفیقات الهی در مدرسه الزهرا(س)قروه مورخ94/8/4

نشست اخلاقی با عنوان راه های کسب توفیقات الهی در مدرسه الزهرا(س)قروه مورخ94/8/4

شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۹:۲۲
برگزاری نشست اخلاقی با عنوان راه های کسب توفیقات الهی در مدرسه الزهرا(س)قروه به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه الزهرا(س)قروه جلسه اخلاقی با عنوان راه های کسب توفیقات الهی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مسلم اسدی استاد حوزه و دانشگاه از شهرستان همدان مورخ 4/8/94 برگزار گردید.

برگزاری نشست اخلاقی با عنوان راه های کسب توفیقات الهی در مدرسه الزهرا(س)قروه

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه الزهرا(س)قروه جلسه اخلاقی با عنوان راه های کسب توفیقات الهی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مسلم اسدی استاد حوزه و دانشگاه از شهرستان همدان مورخ 4/8/94 برگزار گردید.
در این جلسه که اساتید و کادر و طلاب این حوزه مبارکه حضور داشتند استاد بر عوامل کسب توفیق و تلاش در کسب معنویات تاکید داشتند.
حجت الاسلام اسدی فرمودند: 5عامل مهم در کسب توفیقات تاثیر گذار است:اولین عامل کسب توفیقات خود شناسی است . افلاطون می گوید:انسان دو گمگشته دارد تا آنها را پیدا نکند در لجن زندگی می کند. این دو گمگشته یکی خویشتن خویش است ودیگری خدای خویش است استاد در ادامه به دومین عامل انجام واجبات وترک محرمات می باشد اشاره نمودند و افزودند:سومین عامل در کسب توفیقات انجام مستحبات است از جمله تلاوت قرآن حداقل 50 آیه بعد نماز صبح ،خواندن نماز شب وعامل چهارم احترام به پدر ومادر،اگر شیخ انصاری شیخ انصاری شد از احترام به والدینش بود. استاد تاکید نمودند احترام به والدین در هر حالی واجب است ولو والدین مشرک مگر در صورتی که فرزند را دعوت به شرک نمایند وعامل دیگر مطالعه کردن است. مطالعه طلبه باید در تمام زمینه ها و به روز باشد استاد اسدی افزودند: طلبه باید حداقل هر روز 2 صفحه از کتابهای شهید مطهری را مطالعه نماید و فرمودند:طلبه ای که درس نخواند حرام است که در مدرسه بماند.
در پایان نشست که مقارن بود با اذان ظهر، نماز جماعت به امامت حجت الاسلام اسدی با حضور طلاب و کادر و اساتید برگزار گردید.