کد مطلب: 22250 تعداد بازدید: ۱۲۳

سخنرانی

سخنرانی سرهنگ ساعدی جانشین فرمانده سپاه پاسداران کامیاران

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۸:۵۱
سخنرانی سرهنگ ساعدی جانشین فرمانده سپاه پاسداران کامیاران در مدرسه فاطمه الزهرا(س)کامیاران به مناسبت هفته بسیج


سخنرانی سرهنگ ساعدی جانشین فرمانده سپاه پاسداران کامیاران در مدرسه فاطمه الزهرا(س)کامیاران به مناسبت هفته بسیج


به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه فاطمه الزهرا(س)به مناسبت هفته بسیج جلسه با حضور سرهنگ ساعدی جانشین فرمانده سپاه پاسداران کامیاران در این حوزه مبارکه برگزار گردید.
ایشان در ابتدا عرض سلام خسته نباشید داشتند خدمت اساتید و طلاب و هفته ی مبارک بسیج را تبریک گفتند و فرمودند بسیج در سال 1358به دستور امام راحل تاسیس شد و فقط کشور خودمان داری همچین طرحی بود اما امروزه بسیج در سرتاسر دنیا وجود دارد و اینها همه به برکت امام راحل می باشد .
ایشان در ادامه اشاره به بیانات امام کردند و فرمودند امام در آن زمان دستور دادند کشوری که بیست میلیون جوان دارد باید بیست میلیون تفنگ دار نیز داشته باشد . همچنین امام در آن زمان به گورواچف رئیس جمهور روسیه گفتند من صدای شکستن کمونیست را می شنوم ولی گورواچف درکشان در حدی نبود که سخن امام را بفهمند و وقتی شوروی فروپاشی شد گفت الان به حرف امام خمینی رسیدم . ایشان در زمان جنگ به کشور های حاشیه ی خلیج فارس فرمودند به صدام کمک نکنید چون این یک روزی خود شما را گاز می گیرد و همین طور هم شد ، صدام بعد از جنگ هشت ساله ی ایران و عراق به کویت حمله کرد و خسارات زیادی به کشورهای حاشیه ی خلیج فارس وارد کرد .
ایشان در ادامه فرمودند بسیج در ابتدا فقط در امور نظامی کاریرد داشت ، و بعد از جنگ همه فکر می کردند بسیج بعد از جنگ تمام می شود اما امام راحل فرمودند اگر مسئولین نظام کشور از بسیج و بسیجیان غافل شوند در آتش قهر الهی خواهند سوخت و همان زمان امام دستور داد باید به فکر جهان اسلام باشیم و همین امر هم صورت گرفت .
ایشان در ادامه خاطر نشان کردند ما در زمان جنگ ، در زمان پاک سازی مناطق جنگی ، در بحث فرهنگی و سازندگی و . . . همیشه بسیج بوده و هست و این نشان از آن دارد که بسیج همیشه هست .
سرهنگ ساعدی همچنین فرمودند امروز دو بحث اصلی مطرح است یکی مسئله ی اقتصادی و دیگری تهاجم فرهنگی و اگر دشمن امروز پای میز مذاکره آمده به خاطر این بود که راه دیگری نداشت و گرنه از راههای دیگر می رفتند و دشمن می خواهد از این طریق نفوذ کند که متاسفانه مسئولین ما بعضی ها خوابند ، شما نگاه کنید امسال در عزاداری سید و شهدا یک خانم با پوشش نامناسب با استفاده از ستار ، دمبک و . . . برای سید الشهدا مداحی می کند و متاسفانه بعضی از مسئولین ما نیز در این مراسم نشسته اند و بعد از اتمام مراسم برای تشکر کف می زنند ،خوب وقتی مسئول ما در اینجا کف می زند با همین دید در امور کاری خود تصمیم گیری می کند .