کد مطلب: 22368 تعداد بازدید: ۱۰۵

جلسه

برگزاری جلسه ی سخنرانی به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع)مورخ94/9/28

دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۸:۱۸
برگزاری جلسه ی سخنرانی به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مرادی در مدرسه کامیاران

برگزاری جلسه ی سخنرانی به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مرادی در مدرسه کامیاران


در تاریخ 28/9/94 به مناسبت شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در حوزه ی علمیه ی فاطمه الزهرا (س) شهرستان کامیاران مراسمی برگزار شد که به شرح ذیل می باشد :
*اقامه ی نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مرادی


*برگزاری جلسه ی سخنرانی به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مرادی که به شرح ذیل می باشد :
ایشان در ابتدای سخنان خود نکاتی در مورد شهادت امام حسن عسکری(ع) بیان کردند و فرمودند .
یکی از وظایف ائمه اطهار راهبری مردم و مومن واقعی است.اما امام مرجع است که مرم به او مراجعه می کنند تا از راه راست منحرف نشوند. و اگر ما سیر زندگی امامان را مورد بررسی قرار دهیم می بینیم که بعد از امام صادق (ع) امامان کم تر در بین مردم بودندو هرچه با آخرین امامان نزدیکتر می شدیم این ارتباط کم رنگ تر می شد شما اگر تاریخ را مطالعه کنید می بینید امام حسن عسگری(ع) مدت زیادی را در زندان به سر بردند و این کار را حکما به خاطر دو دلیل انجام می دادند.
1.حضرت مهدی(عج)متولد نشوند
2.اینکه دشمنان می خواستند مردم بااثر غیبت سازگار شوند.
ایشان در ادامه اشاره ای با روایات کردند و فرمودند در روایات وارد شده است که:یک نفرحضور امام حسن عسگری (ع) می رود و از ایشان می پرسد:بعد از شما پیش چه کسی برای جواب دادن به سوالهایمان برویم؟امام بلند می شودو داخلاتاق میرود و کودکی را می آورد و می فرماید:این کودک به سوالهای شما پاسخ می دهد.
زمان غیبت صغری امام زمان(عج)چهار نفر نائب خاص داشتند اما وقتی غیبت کبری آغاز شد دیگر نائب خاصی نبود. ولی ولایت فقیهبه عنوان نائب در زمان غیبت کبری می باشد.