کد مطلب: 22493 تعداد بازدید: ۱۴۴

نشست

برگزاری مراسم عزاداری درمدرسه ریحانه النبی(س)شهرستان سنندج مورخ94/9/29

شنبه ۵ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۱:۲۴
به گزارش معاونت محترم فرهنگی حوزه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج مراسم سوگواری به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) با حضورکادر ،اساتید وطلاب وبا سخنرانی سرکار خانم کبودی در حوزه مبارکه برگزار گردید.

برگزاری مراسم سوگواری به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) درمدرسه ریحانه النبی(س) سنندج


به گزارش معاونت محترم فرهنگی حوزه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج مراسم سوگواری به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) با حضورکادر ،اساتید وطلاب وبا سخنرانی سرکار خانم کبودی در حوزه مبارکه برگزار گردید.
سر کار خانم کبودی در ابتدا به مناسبت شهادت پیشوای مسلمین امام حسن عسگری (ع) به ساحت مقدس امام زمان (عج)واساتید طلاب تسلیت عرض نمودند.
ایشان طی سخنانی فرمودند:وجود نازنین امام حسن عسگری(ع)در سال 232ه.ق دیده به جهان گشود وپدرش امام هادی(ع)ومدر ایشان بانوی بزرگواری به نام حدیثه بود ایشان از زنان پارسا ونیکوکار بودند،این بانوی بزرگوار بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع)پناه گاه ونقطه اتکا شیعان در آن زمان بودند.
این طلبه حوزه در ادامه با اشاره به حصر امام چنین بیان کردند:امام حسن عسگری به دستور خلیفه عباسی در سامرا در محله عسگریه بودند که به این دلیل لقب عسگری به ایشان اختصاص داشت ومدت امامت آن حضرت تنها 6سال بوده است.
خانم کبودی با تصریح به دوران خفقان امام حسن عسگری فرمودند:امام باوجود خفقان دوران امامت خود یک سری فعالیت های سیاسی ،اجتماعی،علمی در جهت حفظ اسلام ومبارزه با افکار اسلام تیزی از قبیل کوشش های علمی در دفاع از اسلام 2- ایجاد شبکه های ارتباطی با شیعیان 3- فعالیت های سری سیاسی به رغم کنترل ومراقبت 4- حمایت وپشتیبانی مالی از شیعیان 5- تقویت وتوسعه سیاسی ورجالوعناصر مهم شیعه در برابرمشکلات 6- استفاده گسترده از آگاهی غیبی براب جلب منکران امامت ودلگرمی شیعیان وآماده سازی شیعیان برای دوران غیبت فرزند خود امام زمان (ع).
ایشان با اشاره به نحوه شهادت امام فرمودند: سعی براین داشت که شهادت امام را یک مرگ طبعیی جلوه دهد اما به دلیل محبوبیت ونفوذ معنوی امام معتمد عباسی از امام می ترسیدند وبه این دلیل ایشان را در عسگر حصر کرده بودند که بالاخره به شیوه مزدورانه امام را به شهادت رساند.