کد مطلب: 22495 تعداد بازدید: ۱۰۱

نشست

برگزاری جلسه مشاوره برای طلاب متاهل مدرسه فاطمه الزهرا(س)کامیاران94/9/29

شنبه ۵ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۱:۱۵
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه فاطمه الزهرا(س)کامیاران جلسه مشاوره برای طلاب متاهل در تاریخ 29/9/94 توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قدرت الله سعیدی استادومشاور حوزه در این مدرسه مبارکه برگزار گردید..

برگزاری جلسه مشاوره برای طلاب متاهل مدرسه فاطمه الزهرا(س)کامیاران
 

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه فاطمه الزهرا(س)کامیاران جلسه مشاوره برای طلاب متاهل در تاریخ 29/9/94 توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قدرت الله سعیدی استادومشاور حوزه در این مدرسه مبارکه برگزار گردید..

حاج آقا سعیدی در ابتدا دررابطه با صبر صحبت نمودند وبیان داشتند:صبر در زندگی مشترک بسیار تاثیر گذار می باشدبه گونه ای که بر اثر یک مسئله ی کوچک و عدم صبر در زندگی متاسفانه زندگی های بسیاری از هم پاشیده شده است. خداوند متعال در قران کریم در بیش از صدآیه امر به امر به صبر کرده است و در تعداد زیادی از آیات نیز با لحن تشویق توصیه به صبر کرده است که همه ی اینها خود نشان دهنده ی اهمیت این فضیلت اخلاقی در زندگی می باشد .
ایشان فرمودند کی از صفت خداوند متعال صبر است؛پروردگار با این صبوری خود سعی در هدایت بندگانش دارد و می خواهد آنها را به صراط مستقیم راهنمایی کند ، پس ما نیز به عنوان خلیفه ی خدا بر زمین باید صبر را به عنوان یک رمز موفقیت پیشه ی راه خود قرار دهیم .
ایشان در ادامه خاطر اظهار داشتند:گاهی اوقات بر اثر عدم صبر در زندگی مسائل خصوصی خانواده به بیرون از خانه رخنه می کند و این زندگی نیست بلکه مردگی می باشد ، شما باید به این نکته توجه کنید مشکلات خانوادگی با درگیری های بیرونی فرق می کند و شما نباید هر دو را به یک دید نگاه کنید بلکه باید در برابر مشکلات خانوادگی صبوری به خرج دهید .یکی از مشکلاتی که متاسفانه در زندگی مشترک هست حساسیت های بی خود و بی جهت زوجین نسبت به یکدیگر می باشد و همین باعث بروز بسیاری از مشکلات شد. البته نباید هم بی اعتماد شد ولی حساسیت ها و سوءظنهای زیاد هم باعث مشکلات زیادی می شود و شما باید تا زمانی که به حقانیت مسئله نرسیده اید واکنش نشان ندهید البته اگر هم به حقیقت مسئله پی بردید سعی کنید عاقلانه برخورد کنید شاید توانست راه حلی برای آن پیدا کرد .
ایشان در ادامه به مسئله ی مد گرایی و چشم و هم چشم پرداختند وبیان داشتند: خانم های خیلی به مسئله ی تیپ و مد اهمیت می دهند و همین باعث بروز مشکلات زیادی می شود بنابراین انسان هرچه قدر ساده زیست تر باشد و به مادیات اهمیت ندهد در زندگی خود موفق تر خواهد شد مخصوصا طلاب باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند چون شماها الگوی جامعه هستید .