کد مطلب: 22497 تعداد بازدید: ۸۶

نشست

نشست اخلاقی و مشاوره ای مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه مورخ94/10/2

شنبه ۵ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۸:۲۶
نشست اخلاقی فرهنگی با حضور استاد حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سعیدی با حضور طلاب و کادر و اساتید مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه برگزار گردید.

نشست اخلاقی و مشاوره ای مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه
 

نشست اخلاقی فرهنگی با حضور استاد حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سعیدی با حضور طلاب و کادر و اساتید مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه برگزار گردید.


استاد در ابتدایی عرایض خود خطبه ای زیبا را خواندند و سپس سوره مزمل را تلاوت نموده و از اینکه در جمع طلاب خواهر این مدرسه هستند بسیار اظهار خرسندی نمودند.
حجت الاسلام سعیدی بیان داشتند مومن جلوه خداست،قلب مومن عرش خداست و طلبه ها مصداق بارز مومن در میان مردم هستند و باید حضور طلبه ها در میان مردم جلوه خدایی و الهی را تجلی نماید. استاد افزودند: مسئولیت ما و شما با توجه به وضعیت انحطاط جامعه امروزی بسیار سنگین است و باید به این امر توجه واهتمام ویژه داشته باشیم.
استاد بیان داشتند:جلوه ما باید اثر گذار باشد،نباید به ظواهر اهمیت داد زیر شیطان دشمن قسم خورد ه انسان است و قسم یاد کرده تا قیامت انسانها را به سمت گناه و بدی دعوت می کند.اما اگر روح خدایی باشد و به منبع الهی وصل باشد دست یافتن شیطان به مقاصدش میسر نخواهد شد.
حجت الاسلام سعیدی راهکارهای وصل شد ن به خدا را چنین بیان نمودند: 1- یا ایها المزمل قم اللیل الا قلیلا- شب زنده داری 2- نماز شب- شب زنده داری و نماز شب 50 فایده دارد که کمترین آن مال و زندگی خوب،کسب نمودن علوم لدنی، جلوه و سیره زیبایی داشتن، محبوب مردم می گرددو .... استاد تاکید داشتند کسانیکه شب زنده داری و نماز شب می خوانند و اهل تهجد هستند کمتر دچار بیماریهای جسمی هستند.
استاد در ادامه افزودند: آیت الله بهجت می فرمایند:«بدون تهجد کسی طلبه نمی شود»
همچنین استاد سومین عامل وصل شده به خداوند را قرائت قرآن دانستند و فرمودند: «ورتل القران ترتیلا» و «انی تارکم فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی» «نور بیوتکم به تلاوت القرآن» و تاکید دشتند بر این حدیث که معصومین می فرمایند ما در طول سه روز یک ختم قران داریم ولی شما ماهی یک ختم داشته باشید. استاد افزودند: طلبه باید کلامش تاثیر گذار باشد و این امر با قرائت قرآن میسر خواهد شد.
همچنین استاد چهارمین عامل وصل به منبع الهی و خدا را صبر دانستند و بیان نمودند صبر در کارها مشکل گشاست و سبک زندگی طلبه باید قرآنی و اسلامی باشد .
استاد در پایان بیان داشتند که سعی کنید نماز های نافله و نماز جعفر طیار را بخوانید و دائم الوضو باشید و ورزش کنید که ورزش برای مومن واجب است و همیشه با روحیه خوب و پر نشاط در میان مردم حضور داشته باشید.
در پایان نماز جماعت ظهرو عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سعیدی در مدرسه اقامه گردید.
و بعد از نماز طلاب از ایشان مشاوره خصوصی گرفتند که بسیار مطلوب ارزیابی گردید.