کد مطلب: 22563 تعداد بازدید: ۱۱۴

نشست

برگزاری جلسه اخلاق عمومی با موضوع: ذی طلبگی مورخ 94/09/30

دوشنبه ۷ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۲:۵۴
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر سریش آباد نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای چراغعلی عربیان استاد اخلاق در این مدرسه مبارکه برگزار شد

برگزاری جلسه اخلاق عمومی با موضوع: ذی طلبگی مورخ 94/09/30رأس ساعت 10 صبح به مدت یک ساعت در این مدرسه مبارکه برگزار گردید.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر سریش آباد نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای چراغعلی عربیان استاد اخلاق در این مدرسه مبارکه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای چراغعلی عربیان با گرامیداشت سالروز آغاز ولایت مهدی موعود(عج) سخنانشان را با حدیثی از امام حسن عسكرى عليه السلام شروع کردند و فرمودند: دو خصلت است كه بالاتر از آنها چيزى نيست : ايمان به خدا و سود رساندن به برادران.
ایشان در ادامه افزودند: تمام اعمال ما تحت نظارت است و باید به گونه‌ای رفتار کنیم که ناظران از ما ناراضی و ناراحت نباشند، ذی طلبگی این است که اخلاق طلبه با مردم خوب باشد مراقب حرکات و رفتار و حالات خود درمقابل مردم باشند تا کوچک ترین جسارتی به آنها ننمایند.
ایشان با اشاره به روایتی از امیر مومنان علی (ع)‌ که آمده است «حفض الجناح زینه العلم؛ زینت دانش و علم ،‌ فروتنی و تواضع است اظهار داشت: شرط اول طلبگی تواضع و فروتنی است که علائم این تواضع و فروتنی عبارت است از اینکه انسان در برابر مردم خوش رو و خوش برخورد باشد و در سلام کردن و رعایت ادب از دیگران سبقت گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای عربیان فرمودند: هر جا که فروتنی و تواضع حاضر شود علم و دانش و حکمت نیز در آن جا می روید و این گونه است که عقل و علم در کنار هم قرار می گیرد و اصولا علم و دانش زمانی جلوه گری می کند که انسان فروتنی نماید و اگر تکبر ورزد علم و دانش زشت می شود و ارزش و اعتبار خود را از دست می دهد.


در پایان فرمودند: ما چون طلبگی را خود انتخاب کردیم یقین بدانید که مسلمان بودن را نیز خودمان انتخاب کردیم و تقلیدی نبوده بنابراین وظیفه طلبگی خوب درس خواندن است و گرفتن نمره از دست امام زمان(عج) می باشد.