کد مطلب: 22668 تعداد بازدید: ۸۷

مراسم

مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام جعفر صادق(علیه السلام)روزسه شنبه مورخ94/10/8

پنجشنبه ۱۰ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴:۲۲
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر سریش آباد مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام جعفر صادق(علیه السلام) با سخنرانی سر کار خانم ذلیخا سعید محمدی روز سه شنبه مورخ 94/10/08رأس ساعت 15 در حسینیه ابا عبدالله حسین(علیه السلام) برگزار گردید.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر سریش آباد مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام جعفر صادق(علیه السلام) با سخنرانی سر کار خانم ذلیخا سعید محمدی روز سه شنبه مورخ 94/10/08رأس ساعت 15 در حسینیه ابا عبدالله حسین(علیه السلام) برگزار گردید.

سر کار خانم سعید محمدی در ابتدای سخنرانی ایام مبارک هفته وحدت به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام جعفر صادق(علیه السلام) و همچنین روز نهم دی روز بصیرت را تبریک گفتند و سپس با بیان آیه29 سوره فتح سخنان خود را ادامه دادند و با اشاره به این مطلب که مراد خداوند متعال از ، مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُكَّعًا سُجَّدًا يَبْتَغُونَ فَضْلًا مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا سِيمَاهُمْ فِي وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ ذَلِكَ مَثَلُهُمْ فِي التَّوْرَاةِ وَمَثَلُهُمْ فِي الْإِنجِيلِ كَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ يُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِيَغِيظَ بِهِمُ الْكُفَّارَ وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنْهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِيمًا کسانی هستند که در اعمال و احکام و عقیده با حضرت هماهنگ و همراهند نه اینکه مراد فقط کسانی باشند که هم عصر و دوره حضرت هستند سپس به بیان پنج شاخصه ای که برای مومنان برشمرده شده فرمودند: اولی و مهمترین شاخصه مومنان شدید و محکم بودن نسبت به کفار است که نمونه بارز آن حماسه نه دی بود که در سال 88 در کشور اسلامی ما به منصه بروز و ظهور نهاده شد و نمونه بارز ایمان تلقی شد. دومین صفت مومنان که در این آیه بدان اشاره شده نرمی و مهربانی و رحم و مروت مومنان نسبت به یکدیگر است. که البته در رأس برادران دینی ابراز حب و مودت در رابطه با خاندان نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و اله وسلم) می باشد.
ایشان با بیان سومین شاخصه مومنان که(....تَرَاهُمْ رُكَّعًا سُجَّدًا)باشد گفت: تنها منظور از آیه شریفه نماز خواندن و خم و راست شدن نیست بلکه با توجه به آیه«ان الصلاۀ تنهی عن الفحشاء والمنکر»باید حقیقت نماز در اعمال و رفتارشان بروز و نمود نماید. و در چهارمین صفت بیان می دارد که مومنان با توجه به تمام تلاشی در دوستی پروردگار متعال و اهل بیت علیهم السلام و عمل بر اساس موازین اسلامی و دینی دارند با این حال خشوع و خضوع مومنان ایشان را وا می دارد که با تواضع تمام از پروردگار متعال فضل و رضایتش را بطلبند نه اجر و پاداش اعمال نیکشان را.و پنجمین صفت اثر سجود در سیمای مومنین است که امام صادق علیه السلام این آیه را به نماز شب تعبیر فرموده اند.

ایشان در پایان افزودند: این 5شاخصه، صفات مومنان است که بنا به فرموده آیه شریفه در روایات آمده است. اما ویژگی مومنان در کتاب مقدس انجیل به اینگونه تفسیر شده که ایمان آورندگان به آخرین فرستاده خداوند عزیز این است که به مانند جماعتی هستند که مدام در حال رشدند و محکم در برابر دشمن و هماهنگ با فرمایشات نبی شان تعبیر شده است واینکه حضرت حق با دیده مغفرت به آنان می نگرد و اجر و پاداش اعمال آنان را خواهد داد.


پس از پایان سخنرانی مراسم با مولودی خوانی و پذیرایی به اتمام رسید.َ