کد مطلب: 22818 تعداد بازدید: ۹۷

گفتمان

گفتمان دینی با موضوع "وحدت اسلامی درشهرستان سقز مورخ 94/10/1

سه شنبه ۱۵ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۶:۵۸
گفتمان دینی با موضوع "وحدت اسلامی"روز سه شنبه مورخ 94/10/1 در جمع دانش آموزان مقطع دبیرستان کوثرشهرستان سقز همچنین روز دوشنبه مورخ 7/10/94 در جمع دانش آموزان دبیرستان شهدای غزه توسط مبلغ دینی سرکار خانم سوری همدانی از طرف حوزه علمیه ی حضرت فاطمه (س) سقزبرگزار گردید

برگزاری گفتمان دینی با موضوع "وحدت اسلامی" در سقز

گفتمان دینی با موضوع "وحدت اسلامی"روز سه شنبه مورخ 1/10/94 در جمع دانش آموزان مقطع دبیرستان کوثرشهرستان سقز همچنین روز دوشنبه مورخ 7/10/94 در جمع دانش آموزان دبیرستان شهدای غزه توسط مبلغ دینی سرکار خانم سوری همدانی از طرف حوزه علمیه ی حضرت فاطمه (س) سقزبرگزار گردید که گزارش آن به شرح ذیل می باشد:
1- سلام و احوالپرسی و عرض تبریک به مناسبت ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و هفته ی وحدت، همچنین ولادت فرخنده امام جعفرصادق (ع).

2- توصیه ی دانش آموزان به حفظ ودعوت همدیگر به وحدت اسلامی، که نه به عنوان یک رؤیا و خیال بلکه به عنوان یک باور و اعتقاد است که از آموزه ها و نصوص قرآنی و روایی و علمای اسلامی ریشه گرفته است.
3- ذکر آیه ی 103 سوره ی آل عمران به عنوان یک نمونه ی قرآنی، که بر وحدت و انسجام مسلمانان تأکید کرده وایشان را به برادری با یکدیگر توصیه می کند. و بیان اینکه مسلمانان با اتحاد و یکپارچگی می توانند در برابر قدرتهای استکباری بایستند و آنها را مغلوب نمایند.
4- اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) که در صحیح بخاری (باب فتن ص 2) و در صحیح مسلم(باب اماره ص 53) از قول ایشان نقل شده است که فرمودند: "کسی را که به اندازه ی یک وجب، از جماعت مسلمین کناره بگیرد و در آن حال بمیرد، در حال جاهلیت مرده است." و بیان اینکه پیامبر بزرگوار اسلام (ص) همواره در آموزش ها و تعالیمشان در جهت برطرف کردن اختلاف و تفرقه ومحکم کردن پایه های وحدت و انسجام اسلامی و اخوت و همدلی و همبستگی میان مسلمانان قدم برداشته اند.
5- و در پایان توصیه ی دانش آموزان به اطاعت از فرامین الهی و پیروی از تعالیم پیامبر اکرم (ص) که همواره چراغ راه مؤمنان و سبب رستگاری ایشان هستند.