کد مطلب: 22819 تعداد بازدید: ۱۱۱

تحصن طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه شهرستان سقز در اعتراض به جنایات آل سعود

سه شنبه ۱۵ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۲:۵۴
تجمع اعتراض آمیز علیه اقدامات جنایتکارانه و ضد دینی آل سعود و به شهادت رساندن رهبر شیعیان عربستان آیت الله شیخ نمر

تجمع اعتراض آمیز علیه اقدامات جنایتکارانه و ضد دینی آل سعود و به شهادت رساندن رهبر شیعیان عربستان آیت الله شیخ نمر

طلاب و اساتید حوزه علمیه حضرت فاطمه(س) سقز همزمان با سایر مسلمانان آزاده جهان در تجمعی اعتراض آمیز علیه اقدامات جنایتکارانه و ضد دینی آل سعود و به شهادت رساندن رهبر شیعیان عربستان آیت الله شیخ نمر، در حسینیه این شهر گرد هم آمدند. در این تجمع که جمعی از مسئولان و جامعیت روحانی مرکز بزرگ اسلامی شهر سقز، طلاب مدرسه امام شافعی، کادر بسیج خواهران و جمعی از مسئولین ادارات و ارگان های نظامی حضور داشتند با تأکید بر اتحاد شیعه و سنی و حفظ وحدت اسلامی؛ این اقدام ظالمانه را محکوم نمودند.

قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری محترم جناب آقای ولی الله وصال از مسئولین عقیدتی ارتش سقز و قرائت متن فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به مناسبت شهادت عالم مؤمن و مجاهد شیخ نمر، آغازگر برنامه ها بود. سپس سخنران مجلس حجت الاسلام و المسلمین سید محمد فلسفی مدرس اخلاق حوزه و مبلغ دینی در سقز به ایراد سخن پرداختند.
ایشان با حمد و ثنای الهی و تسلیت شهادت این عالم دینی توسط حکام جبار و ستمگر آل سعود، سخنان خود را چنین ادامه داد: حضار محترم ! امروزما شهادت عالمی مجاهد و رهبری فرزانه را به سوگ نشسته ایم. شخصی که در سنین جوانی مجاهدت خود را شروع نمود وهمواره در مسیر آرمانهای پیامبر اکرم(ص) و ائمه(علیهم السلام) قدم برداشت و امروز در سن 47 سالگی به شهادت رسید. در قرآن یکی از ویژگی هایی که برای مؤمنین برشمرده است این می باشد که عمر آنان در جهاد فی سبیل الله خلاصه می شود. مؤمن با جان و مالش و آنچه خداوند به او داده است تلاش میکند که فرهنگ بندگی خدا را نشر دهد و مرحوم شیخ نمر؛ این شخصیت مهم معنوی از علامات و نشانه های حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) برای نشر دین خدا استفاده نمود و در سنین جوانی به مقام اجتهاد رسید و در سرزمینی که در جهل و جهالت وهابیت دست و پا می زنند خود را به کمال رشد رسانید.
گرچه جاهلیت اموی مادر این جاهلیت کنونی آل سعود می باشد. پس جاهلیت حکومت وهابی عربستان در دامن همان مادر پرورش یافته است اگر بدتر از آن نباشد، بهتر نیز نخواهد بود. در یک چنین شرایطی شخصیتی چون شیخ نمر کاری می کند که در آن زمان حضرت امام حسین(ع) با قیامش انجام دادند. شیخ نمر در مقابل حکومت آل سعود قد علم نمود و گفت: « همانگونه که یزید لعن شد، آل سعود نیز باید لعن شود ». خیلی شجاعت و شهامت می خواهد. چگونه امام حسین(ع) در مقابل یزید موضع گیری شفافی داشتند و فرمودند:« این قوم گمراه خدا را رها کرده و بت و شیطان را پیروی می کنند». شیخ نمر نیز از شیوه و روش امام حسین(ع) در ادای رسالت تبلیغ دینی خود تبعیت کرد و در مقابل بت پرستان زمان و حکومت خون ریز و سفاک آل سعود ایستاد و و موضع شفاف گرفت.
حاج آقا فلسفی گفت: بت پرستان قبل از اسلام به وحدانیت نزدیکتر بودند تا وهابیت کنونی. ایشان به سخن تاریخی امام خمینی(ره) در باره شهادت فرزندشان حاج آقا مصطفی خمینی اشاره نمود و افزود:امام راحل وقتی خبر شهادت فرزندش را شنید فرمودند: « شهادت مصطفی از الطاف خفیَه ی الهی بود. لطفی که نتیجه اش در آینده به ثمر خواهد نشست ». همانگونه که همه ما دیدیم و شاهد بودیم که نتیجه این خون های به ناحق ریخته توسط حکومت پهلوی، تشکیل نظام جمهوری اسلامی بود که یک حکومت دینی و خدایی است و تا این زمان ادامه داشته است و پابرجاست. در دل تاریخ هماره انسان های وارسته و عالمی باید باشد تا در بین شیاطین جنی و انسی ضعیفان را از دام ابلیس برهاند. این عالم مبارز ایستاد تا ضعیفان را از دست ابلیس زمان نجات دهد.
اگر عالمان نبودند بر روی زمین، دینی از خدا باقی نمی ماند. شما دقت کنید اگر در طول تاریخ امام و راهنمایی نبود تا انقلاب کند، آیا خبری از دین و تشیع حتی در همین ایران خودمان بود؟ در عربستان که اوج جاهلیت زمان ماست اینمرد خدا بپا می خیزد و از زبان قرآن و عصمت ناب محمدی(ص) از اوج تاریکی ها فریاد می زند و دنیا را بیدار می کند. و اوج جاهلیت آل سعود را همین بس که یکی از محبوبترین بندگان خدا، یک عالم دین که بیدارگر و مجاهد دین خدا بود را به شهادت رساندند. این شهید با خون خود در دنیا زلزله ایجاد کرده است که این زلزله برای همیشه آل سعود و خاندانش را در دنیا سرنگون خواهد نمود. این شهید با خونش و شهادتش فردای قیامت شفاعت می کند چرا که خون شهید افضل از مداد علما است. آن هم شهیدی که در دیاری که سرتاپا کفر و شرک آن را فراگرفته به دفاع از مظلومیت آل الله و بقیع و به جرم دفاع از حق به زندان افتاد و شهیدش کردند. شیخ نمر با شهادتش ثابت کرد که راه امام حسین(ع) خاموش شدنی نیست. و هماره مکتب امام حسین(ع) که فرهنگش؛ فرهنگ ناب بندگی خداست ادامه دارد. و چه بسیار امام ها و رهبرها و شیخ نمرهایی در این راه تربیت شدند. این مکتب روز به روز بیشتر شعاعش قلوب مسلمانان جهان را روشن می کند.
سید محمد فلسفی در پایان صحبت های خود ابراز داشت: امیدواریم که همانگونه امام راحل(ره) در باب خون فرزند شهیدش فرمود خفیه الهی بوده که در آینده به ثمر خواهد نشست؛ خون این شهید مجاهد که در جوانی به شهادت رسید، لطف خفیَه ی الهی باشد و هم لطف جلیَه ی الهی که انشاءالله ادامه پیدا کند. خون شهید به پیکر جامعه تزریق می شود. همانگونه که در روز دوم شهادت آن عالم بزرگوار, جامعه اسلامیت شیعه و سنی اعتراض نمودند و به پا خواسته اند، بلکه غیر مسلمانان نیز به محکومیت این خونریزی آل سعود علیه مظلومان دنیا معترض شده اند. انشاء الله این خون مظلومان شهید در عربستان، سوریه، عراق، شیعه و سنی؛ ثمره اش حاکمیت اسلام ناب محمدی(ص) باشد. در عربستان که کعبه و خانه خداست از دست بچه شیطان های آل سعود نجات یابد و هم در قبله اولین؛ بیت المقدس و هم در قبله ثانی؛ مکه مکرمه با جهانی شدن حکومت مهدی آل الله(علیهم السلام) جهان اسلام جشن خواهند گرفت.
در پایان این مراسم حاضرین سند محکومیت جنایات آل سعود را امضا نموده و نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد فلسفیاقامه شدو برای شادی روح شهید شیخ نمر؛ ختم جمعی سوره الرحمن و زیارت عاشورا قرائت نمودند.