کد مطلب: 23316 تعداد بازدید: ۱۲۰

نشست

برگزاری نشست با عنوان استکبار ستیزی در قروه مورخ94/11/5

چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۲:۲۳
برگزاری نشست با عنوان استکبار ستیزی در قروه به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه الزهرا(س)قروه نشستی با عنوان استکبار ستیزی مورخ94/11/05 در این مدرسه مبارکه برگزار گردید.

 

برگزاری نشست با عنوان استکبار ستیزی در قروه

 

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه الزهرا(س)قروه نشستی با عنوان استکبار ستیزی مورخ94/11/05 در این مدرسه مبارکه برگزار گردید.

جناب آقای حسین رستمی سخنران جلسه با صلوات بر پیامبر اعظم (ص) وبررهبر انقلاب اسلامی آغاز نمودند سپس فرمودندما با ایران وآمریکا تقابل داریم که این تقابل بعد از انقلاب اسلامی بوجود آمد، واین تقابل چرا بوجود آمد؟ محور مقاومت به سرکردگی ایران ،امروزه آمریکا را دچار چالش کرده است.
در تعریف ابر قدرتی آمده است:ابر قدرت مولفه ایی است که قبل ازینک او وارد عملکردی شود تاثیر خودش را بگذارد .حال این ابرقدرت دیروز آمریکا در مقابل ایران توقف کرده است. چرا اسرائیل ارتش ندارد چون آمریکا این اجازه را به آنها نداده است.

کشوری که این سه ویژگی را داشته باشد ابرقدرت است:
1:قدرت حذف رقیب را داشته باشد
2. قدرت اتحاد سازی را داشته باشد.
3.قدرت فیصله دادن یا ختم برهان ها را داشته باشد.
که آمریکا در هیچکدام ازاین موارد موفق نبوده است.
ایشان در ادامه به جریان غربگراها اشاره نمودند:که غربگراها می گویند ما باید با آمریکا مذاکره داشته باشیم.. وبعد با آنها رابطه داشته باشیم. واینکه با آنها تعامل داشته باشیم و وبعد از آن ما تغییر مسیر وذائقه بدهیم.
در ادامه افزودند که یکی از اندیشمندان استراتژیست آنها می گویند:
به جای اجبار و تهدید باید کاری کنیم که آنها مشتاق رابطه با ما باشند اگر بتوانیم در نتیجه نظام سلطه راتثبیت میکنیم بعد رهبران آینده را جذب کنیم و آنها را در آمریکا تربیت کنیم .
استاد دربایان به راهبرد هایی برای انتخابا ت اشاره فرمودند،از جمله:1-حضور حداکثری2-انتخاب هوشمندانه در راستای بیانات رهبری 3-مشارکت4-حوزه عمل خود را بشناسیم5-جریان انقلابی را بشناسیم6-جریان سلطه بذیر را بشناسیم7-روحیه انقلابی داشته باشیم.
درپایان جلسه استاد به سوالات طلاب و دانش آموختگانپاسخ فرمودند.