کد مطلب: 23413 تعداد بازدید: ۹۶

نشست

برگزاری جلسه اخلاق برای طلاب توسط حجت الاسلام والمسلمین اکبری درمدرسه بیجار

یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۲:۵۰
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه فاطمه الزهرا(س)بیجارجلسه اخلاق برای طلاب توسط حجت الاسلام والمسلمین اکبری استاد حوزه و مبلغ دین در این مدرسه مبارکه برگزار گردید.در این جلسه آقای اکبری به ساده زیستی و تحمل مشکلات پرداختند.

 

 

برگزاری جلسه اخلاق برای طلاب توسط حجت الاسلام والمسلمین اکبری استاد حوزه و مبلغ دین در مدرسه فاطمه الزهرا(س)بیجار

 

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه فاطمه الزهرا(س)بیجارجلسه اخلاق برای طلاب توسط حجت الاسلام والمسلمین اکبری استاد حوزه و مبلغ دین در این مدرسه مبارکه  برگزار گردید.در این جلسه آقای اکبری به ساده زیستی و تحمل مشکلات پرداختند.
 

حجت الاسلام و المسلمین اکبری به گوشه ای از زندگانی حضرت زهرا(سلام الله علیها) اشاره نمودند و گفتند که روزی جناب سلمان فارسی به محضر حضرت زهرا(سلام الله علیها) رسیدم دیدم چادری دارد که دوازده وصله از لیف خرما به آن وصل شده بود.
آقای اکبری گفت کرامت انسان به خانه و ماشین و لباسش نیست، کسی زیبایی ها و طیبات را حرام نکرده اما خانواده را برای آن مجبور نکنید. شايد بعضي تصور کنند ساده زيستي با آراستگي ظاهري، منافات دارد، در حالي که بين اين دو هيچ گونه تضادي وجود ندارد. مي توان هم ساده بود و هم آراسته. اسلام بر لزوم آراستگي مسلمانان تأکيد کرده است.
آقای اکبری گفت يکي ديگر از فلسفه هاي ساده زيستي، ايثار و مقدم داشتن ديگران بر خود است. ايثار از پر شکو ه ترين مظاهر جمال و جلال انسانيت است و فقط انسان هاي بسيار بزرگ به اين قله ي شامخ صعود مي کنند.
ايثارگر از اين که نيازمندان را بخوراند و بپوشاند و به آنان آسايش برساند بيش از آن لذت مي برد که خود بخورد و بپوشد و استراحت کند.
ایشان با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام : «دنیا داری فراز و نشیب و تلخسی و شیرینی است .مومن کسی است که هم شیرینی دنیا را بپذیرد و هم تلخی آن را »اظهار داشتند، خود را عادت بدهید به سختی ها و به بی رغبتی به دنیا.
ایشان حدیثی را از امام اول شیعیان در رابطه با سخاوت نقل نموده و گفتندافرادی که سر مسائل مادی کنار هم جمع میشوند همیشه با هم در جنگند اما اگر بر سر مسائل معنوی باشد و کار و نیت و زبان برای خدا باشد خدا نیز به کار و عمل آنها برکت میده