کد مطلب: 23635 تعداد بازدید: ۸۲

نشست اخلاقی طلاب خوابگاهی در مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه مورخ94/11/13

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۵:۳۳
نشست اخلاقی طلاب خوابگاهی در خوابگاه مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای هادی دوست محمدی در مورخ 94/11/13 برگزار گردید.

 

نشست اخلاقی طلاب خوابگاهی در مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه

نشست اخلاقی طلاب خوابگاهی در خوابگاه مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای هادی دوست محمدی در مورخ 94/11/13 برگزار گردید.
استاد دوست محمدی هر سه شنبه این نشست صمیمی را در جمع طلاب خوابگاهی همراه با نماز جماعت مغرب عشاء برگزار می گردد. که سلسله نشستهای ترم اول نیم سال تحصیلی 95-94 ایشان شرح و تفصیل مناجات خمس عشر بود که بسیار مورد استقبال طلاب قرار گرفت.
در نشست این هفته حجت الاسلام دوست محمدی فرمودند: انسان برای قرب الهی و جهانی دیگر خلق شده است و روح آدمی با این عالم سازگار نیست و به همین خاطر هیچ چیز روح آدمی را آرام نمی کند جز ذکر خدای متعال که مصداق آیه مبارکه «الا بذکر الله تطمئن القلوب» قرار می گیرد. استاد افزودند: آنچه آدم را رشد می دهد ارتباط با خدای عزوجل است و انچه انسان را بالا می برد یاد خدای عزیز است.
استاد دوست محمدی بیان نمودند: انسانها عده ای با بال های خوف و عده ای با بال های شوق بالا می روند ، که اهل بیت علیهم السلام به ما اموخته اند که با هر دو بال بالا رویم، اما شوق و عشق بالاتر است وقتی علاقه از حد بالا تر رفت می شود عشق. استاد تاکید داشتند ما باید محب خداوند متعال باشیم و این با دو چیز میسر میشود:1- تفکر 2- باذکر و یاد خدای متعال
حجت الاسلام دوست محمدی تاکید نمودند: که ذکر خدای عزیز با ترک گناه شروع می شود، اگر دل و جان ما جای خدای متعال شد،ارزشش می شود بی نهایت والا می شویم یک مردار.
قطره دریاست اگر با دریاست
ورنه او قطره و دریا،دریاست
استاد در پایان به مرور مباحث خمس عشر پرداختند و سخنان خودرا با ذکر مصیبت بر ابا عبدالله الحسین(ع) با پایان رساندند.