کد مطلب: 23644 تعداد بازدید: ۸۳

جلسه ی اخلاقی با موضوع وظائف جوانان در احیای انقلاب توسط سرکار خانم فتاحی در ایام دهه فجر درمدسه علمیه شهرستان کامیاران

دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۱:۱۹
جلسه ی اخلاقی با موضوع وظائف جوانان در احیای انقلاب توسط سرکار خانم فتاحی در ایام دهه فجر برگزار گردید

به گزارش معاون فرهنگی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)شهرستان کامیاران:

جلسه ی اخلاقی با  موضوع وظائف جوانان در احیای انقلاب توسط سرکار خانم فتاحی در ایام دهه فجر برگزار گردید

ایشان در ابتدای سخنان خود این ایام مبارک و مقدس را تبریک گفتند و فرمودند این روزها را باید همیشه زنده نگه داریم چون خون های زیادی برای به دست آوردن این انقلاب ریخته شده .
ایشان در ادامه اشاره ای به نقشه های دشمن کردند و فرمودند دشمن با آوردن اینترنت ، ماهواره و ایجاد برنامه های مختلف در گوشی ها متاسفانه جوانان ما را به سمت فضای مجازی کشیده اند ، ولی درخت انقلاب ما با پشت سر گذاشتن مشکلات سخت تر از این خوشبختانه خیلی تنومند شده اما شما طلاب عزیز باید روشنگری کنید و با مطالعه ی تاریخ واقعیت انقلاب را به گوش جوانان برسانید چون اختلاف سنی زیادی بین شماها نیست . هرچند که خود شما از لحاظ سنی طوری نیستید که در زمان انقلاب بوده باشید اما با مطالعه می توانید واقعیت را بفهمید .
ایشان در ادامه اشاره ای به وضعیت اقتصادی کشور کردند و فرمودند بعضی از مردم می گویند در زمان پهلوی همه چیز ارزان بود اما در این دوره گرانی همه جا را فرا گرفته که باید در جواب آنها گفت در آن زمان صادرات نفت ما 5/5میلیون بشکه بوده در حالی که امروزه 1/3 میلیون بشکه می باشد در حالی که جمعیت ما دو برابر زمان پهلوی است علاوه بر این توقعات و نیازهای مردم نیز چند برابر شده، ایشان همچنین فرمودند ارزش دلار در زمان پهلوی نسبت به امروز ه دوبرابر بود اما براثر پیشرفت های اقتصادی چین و ژاپن هر روز از ارزش آن کاسته شد . طبق آماری که در سال نود گرفته شد استفاده از وسائل روز مره چهار برابر بیشتر از سال پنجاه هفت می باشد اما صادرات نفت ما شانزده برابر کاهش یافته .
ایشان در ادامه اشاره ای به وضعیت علمی زمان پهلوی کردند و خاطر نشان کردند در آن زمان به وضعیت تحصیلی مردم اصلا توجهی نمی شد و کسانی راهم که از لحاظ علمی نخبه بودند به کشورهای غربی بورسیه می کردند و همین امر باعث شده بود ما در داخل کشور نخبه بومی نداشته باشیم و پناه بریم به کشورهای جنوب شرق آسیا .
ایشان در پایان نیز فرمودند غرب در دوره ی جدید هم تمام تلاش خود را کرد که صنعت موشکی ما را به صنعت هسته ای ربط دهند تا بتوانند کاری کنند مانع پیشرفت موشکی ایران بشوند اما خوشبختانه نتوانستند چون انگیزه و مقصد ایرانی ها الهی است ، پشتیبان ما ولایت فقیه است ، انقلاب ما از نهضت حسینی تاثیر گرفته است و در وجود تمام ایرانیان حس شهادت طلبی و فداکی هست