کد مطلب: 50836 تعداد بازدید: ۶۶

برگزاری جلسه اخلاق عمومی باموضوع نشاط درخانواده درمدرسه علمیه حضرت زینب(س)شهرسریش آبادمورخ 96/8/23

چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۶:۵۶
برگزاری جلسه اخلاق عمومی باموضوع نشاط درخانواده درمدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهرسریش آبادمورخ 96/8/23

بسمه تعالی

برگزاری جلسه اخلاق عمومی با موضوع: نشاط در خانواده

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر سریش آباد جلسه اخلاق عمومی با موضوع: نشاط در خانواده مورخ: 96/8/23  با حضور سرکار خانم میرزایی ناصریه در آن حوزه مبارکه  برگزار گردید.

سرکار خانم میرزایی ابتدا فرمودند: نشاط، موتور محرک هر آدمی است وقتی شادی، هستی، وقتی ناراحت و بی تفاوتی انگار که نیستی چرا که تو مغلوب ناراحتی و غم شدی دیگر نمی توانی اثر مطلوبی روی خود و جامعه بگذاری.

ایشان در ادامه به عوامل موثر و نشاط اشاره کردند و فرمودند: از جمله عوامل نشاط کار می باشد چرا که کار رفع نیازهای فیزیولوژیک است تا نیازهای اولیه رفع نشود دیگر نیازها درک نمی شود امیرالمومنین می فرمایند تنگ دستی سبب خواری نفس و حیرانی عقل و جلب کننده اندوهاست، مشغولیت انسان را از انحراف باز می دارد، آرامش عمیق روانی ، جایگاه اجتماعی، حس خوب مفید بودن .

امیرالمومنان علی(ع) می فرمایند :کار بزرگترین تفریح است. و این یک لذت عمیق روحی است  وقتی درس می خوانی همه ی وجودت درگیر است. صله رحم و تبادل عاطفی باعث شادی و نشاط می شود.  رسول اکرم(ص) می فرمایند: وصیت می کنم صله رحم را به جا آورید اگر چه در فاصله ی یک سال سفر نسبت به یکدیگر باشید.

اولا: 85./. موجب نشاط می شود ثانیاً: عمر را طولانی می کند ثالثاً: اغلب نیازهای موجود اجتماعی در ارتباط با اجتماع رفع می شود خامساً: احساس تعلق به گروهی داشتن می شود.

ایشان در پایان فرمودند: برنامه ریزی سبب نشاط می شود کارهای انجام نشده در پس ذهن سبب اثر منفی می شود برنامه ریزی جلو استرس ها را می گیرد مهمترین عامل نشاط مثبت اندیشی است که روی همه موارد اثر می گذارد حس خوب شکر گذاری است.