کد مطلب: 54674 تعداد بازدید: ۵۴

جلسه هماهنگی کمیته قرآنی ستاددهه فجر96

پنجشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳:۵۷
حجت الاسلام وحیدی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقزگفت:قرآن کتاب زندگی انسانهاست و ما بشر می توانیم تمام زوایای زندگیمان را از آیات قرآن بدست آوریم.

روز چهارشنبه  جلسه هماهنگی کمیته قرآنی ستاد دهه مبارکه فجر و ستاد شئون مناسبتهای مذهبی شهرستان سقز با حضور معاونین فرهنگی ادارات ومدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)در محل سازمان تبلیغات اسلامی این شهر برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمد وحیدی رییس اداره تبلیغات اسلامی سقز ضمن عرض خیر مقدم به حضار؛ با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت ایام الله دهه فجر و تقارن این دو مناسبت با هم گفت: با توجه به اینکه دهه اول از ایام شهادت و سوگواری حضرت فاطمه(س) 11 بهمن ماه آغاز و 12 بهمن نیز آغاز دهه فجر می باشد لذا در اجرای برنامه های این ایام دقت لازم را داشته باشیم شکل برنامه ها به گونه ای باشد که اخلاق و منش حضرت فاطمه زهرا(س) رعایت شود و نیز جایگاه عظیم قرآن کریم به تمامی زوایای زندگی ما مفهوم و معنا ببخشد.

ایشان در ادامه با ذکر آیه 30 سوره فرقان ابراز داشت: «وَ قالَ الرَّسُولُ يا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراٌ». حضرت رسو ل اکرم(ص) در قیامت از ما شکایت خواهد کرد که قرآن را مهجور کردیم. شاید قرآن محبوب ما باشد ولی متاسفانه مهجور هم هست. در زندگی امروزه ما مسلمان ها که تمام افتخارمان این است که کتابی همانند آن در هدایت بشر نیامده که برنامه جامع و کامل زندگی بشر را بیان کرده باشد. اما آنگونه که شایسته قرآن است در ابعاد زندگیمان از آن بهره نبرده ایم. در برخی جاها متاسفانه قرآن به شکل یک زینت و حفظ نماد ظاهر آن درآمده است ولی در عمل احکام آن اجرا نمی شود.

این کتاب زندگی انسانهاست و ما بشر می توانیم تمام زوایای زندگیمان را از آیات قرآن بدست آوریم. نوع رفتارمان، منشمان، برخوردمان در جامعه، سیاست همگی نکته به نکته در قرآن اعلام شده است. اگر انسان متوجه باشد نوع رفتار و کردارش با قرآن باشد قطعاٌ ضرر نخواهد کرد بلکه به سعادت دنیوی و اخروی نیز خواهد رسید.

در پایان معاونین فرهنگی هر نهاد پیشنهادات وگزارشی ازطرح های اجمالی  خود با موضوعات قرآنی برنامه ریزی شده در ایام دهه فجر اعلام داشتند که از جمله این طرح ها که به تصویب رسید:

1-برگزاری مسابقات قرآنی در مدارس، دانشگاه ها و ادارات سطح شهر

2-برگزاری محفل انس با قرآن در ادارات، محافل عمومی، خوابگاه های دانشجویی سطح شهر و مناطق روستایی و بیان تفسیر قرآن توسط علمای مرکز بزرگ اسلامی سقز در دهه فجر

3-برگزاری مشترک محفل انسی با قرآن با همکاری مدارس علوم دینی حضرت فاطمه(س) و مدرسه امام شافعی سقز

4-اعزام مبلغان مدارس علوم دینی سقز به مدارس و محافل عمومی جهت برگزاری گفتمان های دینی و تبلیغ قرآن با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش

5-تجلیل از چهره های برتر قرآنی