کد مطلب: 55219 تعداد بازدید: ۴۹۲

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب(س) درمدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)سقز96/11/3

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶:۵۸
خانم رستمی طلبه مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) گفت: حضرت زینب(س)بانویی است که علم لدّنی داشتند لذا از این جهت است که امام زمانش، امام حسین(ع) خطاب به خواهر می فرمایند:« أنت عالمة معلمه» این یعنی حضرت زینب(س) علم لدنی دارند.

طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) سقز؛ روز سه شنبه  به مناسبت خجسته سالروز میلاد فرخنده حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)مراسم جشنی برگزار نمودند. ابتدای مراسم همراه با سرود فاطمی، قرائت کلام الله مجید و پس از آن خانم سمیرا رستمی از طلاب این مدرسه مبارکه در بیان عظمت شخصیت این بانوی بزرگوار گفت: حضرت زینب(س)بانویی است که علم لدّنی داشتند لذا از این جهت است که امام زمانش، امام حسین(ع) خطاب به خواهر می فرمایند:« أنت عالمة معلمه» این یعنی حضرت زینب(س) علم لدنی دارند. و به فرمایش استاد فاطمی نیا؛ این سخن امام حسین(ع) در زبان فارسی یعنی ایشان کلاس خصوصی دیده است.

خانم رستمی در ادامه افزود: نام مبارک حضرت را خدا انتخاب نموده است. آن هنگام که حضرت زینب(س) متولد شدند؛ خانم فاطمه زهرا(س) می فرمایند:« یا علیّ سمَّها؟ نام ایشان را چه می گذارید.» مولا امیرالمؤمنین علی (ع) می فرمایند:« نام این دختر را باید رسول اکرم(ص) اسم گذاری کنند». قنداقه نوزاد را نزد پیامبر اکرم(ص) می برند و می فرمایند:« یا رسول الله سمَّها» ایشان می فرمایند اسم این دختر را خداوند باید بگذارد. و جبرئیل امین نازل می شود و می فرماید خداوند بر پیامبر(ص) سلام فرستاده و تحیت و اکرام کرده و نام ایشان را زینب(س) نهاده است و این یعنی ایشان علم لدنی از جانب خداوند دریافت کرده اند. پایان بخش برنامه نیز مولودی خوانی در مدح اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)بود.