کد مطلب: 55776 تعداد بازدید: ۱۱۹

همایش بایسته های انقلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجارمورخ96/11/15

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳:۲۰
حجت الاسلام والمسلمین صفی زاده مدیرحوزه های علمیه خواهران استان کردستان گفت:یادآوری ایام دهه فجرباعث شناخت دستاوردهای انقلاب و به طبع آن شناخت آفت های انقلاب می گردد.

به گزارش معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان کردستان ،همایش فجر انقلاب با موضوع بایسته های انقلابی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده در شهرستان بیجاربا اجرای مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها ) بیجار  برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین  صفی زاده درابتدا ایام فاطمیه راتسلیت گفت وبیان داشت: حضرت زهرا سلام الله علیها بزرگ بانوی انقلابی بودند و به برکت وجود او این همه شهامت ها و شجاعت ها را در طول تارخ شاهد بودیم.

وی افزود: اولین انقلابی شخص پیامبر بودند و ایشان انقلاب کردند و همه مردم آن زمان متوجه بودند اما بعد از 50سال بعد از پیامبر انقلاب ایشان دچار انحراف شد به حدی که سر مبارک سبط ایشان را قطع نمودند. ما باید مراقب باشیم که انقلابمان دچار انحراف نشود.

ما باید این ایام را به خاطر داشته باشیم چرا که یادآوری این ایام باعث یادآوری اهداف و آرمانهای انقلاب می گردد.باعث شناخت دستاوردهای انقلاب و به طبع آن شناخت آفت های انقلاب می گردد.

در سالگرد پیروزی انقلاب اهداف و آرمانها را به یاد می آوریم و هرسال ملت ایران تجدید پیمان می کنند.

وی تصریح داشت انقلاب ما دست آوردهایی داشت که باید آن ها را پاس بداریم و به آن ها توجه کنیم و تلاش کنیم آن ها را حفظ کنیم. دشمنان از همان ابتدا برای برچیدن این انقلاب تلاش های زیادی کرده اند و جنگ های زیادی به راه انداختند تا ایمان مردم راسست کنند .امروزه می خواهند انقلاب را از درون تهی کنند تا کارکردهای خود را نداشته باشند. به همین علت باید همه نهادها انقلابی باشند.

آقای صفی زاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با انقلابی بودن و انقلابی ماندن و این کلمه ای که در سالهای اخبر پر تکرار بوده و از زبان ایشان شنیده شده اظهار داشت مقام معظم رهبری به حوزه های انقلابی تاکید داشته و چون روحانیون و طلاب علت محدثه انقلاب بوده و علت مبقی انقلاب هم خواهند بود لذا اگر حوزه ها انقلابی نباشند نظام در خطر می افتد . و در یک کلام اگر انقلابی نباشیم طلبه هم نخواهیم بود. ماهیت و ذات ما با انقلابی بودن تفسیر می شود.

ایشان در ادامه شاخص های انقلابی بودن را برشمردند و فرمودند که مهم ترین شاخص انقلابی بودن طلبه یا روحانی این است که عالم به دین باشد و زمان شناس باشد و باید با سواد باشد .ملتزم به دین اخلاق باشد یک طلبه باید پوشش و گفتار و کردار و عمل او دینی باشد. یکی دیگر از شاخص ها این است که طلبه باید سیاسی باشد باید در عرصه جامعه و اجتماع حضور داشته باشد . امام خمینی فرمود اگر کسی فکر کند که دین ما از سیاست ما جداست نه دین دارد نه سیاست. مردم باید بدانند که بین دین و سیاست پیوند ناگسستنی وجود دارد.

شاخص دیگر این است که بصیرت داشته باشد دوست و دشمن را بشناسدو اینکه مردمی باشد در متن مردم باشد و از مردم فاصله نگیرد و از جنس مردم و همدم و همزبان مردم باشد.ضد استکباری بودن انقلاب نیز یکی دیگر از شاخصه های انقلاب است.