کد مطلب: 59344 تعداد بازدید: ۴۷

امام جمعه شهرسریش آباد:

اگر می خواهی بدانی خدا تو را دوست دارد یا نه به دلت مراجعه کن.

یکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷:۴۶
امام جمعه شهرسریش آبادگفت:اگر می خواهی بدانی خدا تو را دوست دارد یا نه به دلت مراجعه کن.هر چه خدا و ولی اش می گوید بگوید چشم این می شود دوست داشتن واقعی.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه حضرت زینب(س) شهر سریش آباد ،جلسه اخلاق عمومی با موضوع فضیلت ماه شعبان با حضور امام جمعه محترم شهر سریش آباد حجت الاسلام والمسلمین بیابانی در این مدرسه مبارکه برگزار گردید.

 حجت الاسلام والمسلمین بیابانی در ابتدا سخنان خودراباروایتی از امام رضا علیه السلام که به اباصلت فرمودندشروع کردوگفت:: جمعه ی آخر ماه شعبان محضر امام رضا(ع) رسیدم ایشان فرمودند؛ ای اباصلت! بیشتر ماه شعبان گذشته و این آخرین جمعه ی آن است کوتاهی ها را جبران کن و در این چند روز استغفار کن و توبه کن تا آماده ی ماه مبارک رمضان شوی. و از هر کینه  و نفرتی که داری از دلت بیرون کن و توکل به خداوند متعال کن که هر کس به خدا توکل کند او را کفایت می کند بیان داشت  این ذکر را زیاد زمزمه کن: اللهم ان لم تکن غفرت ... خدایا اگر چند روز گذشته ی شعبان ما را نیامرزیدی در روز های آخر ماه شعبان از ما درگذر و ما را بیامرز.

وی افزود: درآیات فراوانی از قرآن کریم؛ به مقام اهل بیت علیهم السلام اشاره شده به عنوان نمونه در رابطه با امیرالمومنین علی علیه السلام حدود700-800 آیه که برخی به صورت عام می باشد. و بسیاری از آیات نیز به بیان ویژگی سربازان و یاران امام دوازدهم حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفداء پرداخته است. در برخی از آیات گفته شده که؛ عده ­ای هستند که از دین خدا روی گردان می شوند که در آینده می آیند و ویژگی هایی دارند از جمله: 1- خدا را دوست دارند و خدا هم آنان را دوست می دارد. ما نیاز به خدا داریم و دوست داشتن دو طرفه است. دوست داشتن بدون شرط امکان ندارد و نمی شود و اگر کسی بگوید من خدا را دوست دارم اما در عمل خلاف گفته اش رفتار نماید دوست داشتن نیست. فلذا گفته اند اگر می خواهی بدانی خدا تو را دوست دارد یا نه به دلت مراجعه کن. هر چه خدا و ولی اش می گوید بگوید چشم این می شود دوست داشتن واقعی.

گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین بیابانی صحبتهای خودرا با بیان یکی از کرامات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف که علامه ی مجلسی رحمه الله در بحار الانوار ذکر کرده اند پایان داد.