کد مطلب: 59605 تعداد بازدید: ۵۰

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان کردستان:

مدارس علمیه خواهران استان کارگاه آموزشی امدادونجات باعنوان «هرمبلغه یک امدادگر»برگزارگردید

چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳:۱۲
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان کردستان گفت:مدارس علمیه خواهران استان کارگاه آموزشی امدادونجات باعنوان «هرمبلغه یک امدادگر»برای جذب، آماده‌سازی و مهارت افزایی وبه کارگیری طلبه‌های حوزه‌های علمیه در حوادث و سوانح برگزارگردید.

به مناسبت روزجهانی صلیب سرخ وهلال احمر مدارس علمیه خواهران استان کردستان کارگاه آموزشی امدادونجات باعنوان «هرمبلغه یک امدادگر»برگزارکردند.

سرکارخانم رستمی معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان کردستان درخصوص کارگاه آموزشی امدادونجات گفت:این کارگاه ها  برای جذب، آماده‌سازی و مهارت افزایی وبه کارگیری طلبه‌های حوزه‌های علمیه  در حوادث و سوانح  برگزارگردید.

ایشان با تاکید بر اینکه امروز یکی از مهمترین ماموریت های جمعیت هلال احمر؛ مدیریت بحران و پاسخ به سوانح است، خاطرنشان کرد: تجربه ما در داخل کشور نشان می دهد که نقش بانوان در پاسخ به حوادث و سوانح و آمادگی در برابر بحران ها بسیار حائز اهمیت است.

ایشان درادامه افزود:   طلاب باگزراندن دوره های آموزشی وکسب مهارت می توانند در طرح‌های مختلف مانند کاروان‌های نیکوکاری و اردوهای آموزشی و امدادی شرکت می‌کنند. اعتماد و اقبال عمومی مردم نسبت به طلاب باعث می‌شود این اعضا بتوانند در دورترین نقطه کشور و روستاها اندیشه نوع‌دوستی و خدمات بشردوستانه را ترویج دهند.همچنین در حوادثی مثل سیل و زلزله حضور طلاب در منطقه باعث قوت قلب بازمانگان و اطمینان خاطر آنها نسبت به خاکسپاری صحیح عزیزانشان می‌شود.

 

وی ادامه داد:امدادگران طلبه علاوه بر انجام احکام شرعی مورد نیاز در زمان بحران، می‌توانند در ارائه خدمات امداد و نجات با سازمان امداد و نجات همکاری کنند.