کد مطلب: 60007 تعداد بازدید: ۴۶

مبلغ حوزه:

طلبه ها ، به فرموده امام عسن عسکری علیه السلام مرزبان شیعه هستند

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵:۰۸
مبلغ حوزه گفت:طلبه ها ، به فرموده امام عسن عسکری (ع) مرزبان شیعه هستند. مرزبان باید مسلح به علم وعمل ، هوشیار و آماده در مقابله با دشمن و در نهایت باید مطیع محض فرمانده باشد.

به گزارش معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی (س) سنندج ، حلقه تربیتی شهید محمد رضا الوانی با سخنرانی خانم الوانید مبلغ حوزه با موضوع وظیفه طلاب در عصر غیبت برگزار گردید .

خانم الوانی بیان کرد: اتفاقات چند ماه پیش  و بحث و گفت وگو های زیادی که در این مدت در زمینه ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و دیگر مباحث مرتبط با این موضوع ، در جامعه ما مطرح شد، ضرورت تبیین و ترویج اعتقاد روشن بینانه و همراه با بصیرت به موضوع مهدویت و انتظار را بیش از پیش، برای ما روشن می سازد  . اعتقادی که از هر افراط و تفریط، جهل و خرافه، عوام زدگی و روشن فکرگرایی و بی تدبیری ، به دور باشد و منتظران راستین را تا ظهور امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، پایدار و سرزنده و بانشاط نگه دارد.

وی از دوران غیبت حضرت صاحب‌الزمان(عج) به عنوان دوره تمرین ولایت‌مداری شیعیان یاد کرد و افزود: باید در این دوران به امام زمان اثبات کنیم که ولایت‌مدار هستیم.  طلبه ها  ، به فرموده امام عسن عسکری (ع) مرزبان شیعه هستند مرزبان باید مسلح به علم وعمل ، هوشیار و آماده در مقابله با دشمن و در نهایت باید مطیع محض فرمانده باشد.
مبلغ حوزه با بیان اینکه برنامه جامع سعادت در سفارش‌های اهل بیت(ع) وجود داردحدیثی بیان کردوگفت: امام حسن عسکری (ع) می‌فرمایند: تقوای الهى داشته باشيد، مايه زينت باشيد نه زشتى، تمام دوستى خود را به سوى ما بكشانيد و همه زشتى را از ما بگردانيد، زيرا هر خوبى كه درباره ما گفته شود، ما اهل آنيم و هر بدى درباره ما گفته شود ما از آن به دوريم. در كتاب خدا براى ما حقّى و قرابتى از پيامبر خداست و خداوند ما را پاك شمرده، احدى جز ما مدّعى اين مقام نيست، مگر آن كه دروغ مى‌گويد. زياد به ياد خدا باشيد و زياد ياد مرگ كنيد و زياد قرآن را تلاوت نماييد و زياد بر پيغمبر(صلى الله عليه و آله و سلم) سلام و تحيّت بفرستيد. زيرا صلوات بر پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله وسلم) ده حسنه دارد. آنچه را به شما گفتم حفظ كنيد و شما را به خدا مى سپارم، و سلام بر شما.» (بحارالانوار، جلد۷۵،صحفه۳۷۲باب29)