کد مطلب: 61935 تعداد بازدید: ۶۸

معاون مدیرحوزه علمیه خواهران:

جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی استان کردستان برگزارشد

دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۲:۴۳

نهمین جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی استان کردستان، در محل مرکز خدمات حوزه علمیه استان با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

این جلسه  باحضورحجت الاسلام والمسلمین هادی صالحی معاون مدیرحوزه علمیه خواهران استان واحجت الاسلام و المسلمین عباس عربیان، مدیر حوزه علمیه استان، حجت الاسلام علی حسینی فر، مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه کردستان، حجت الاسلام سعید مومنی، معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه، علی اصغر دریایی مسئول برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه کردستان، فرید شهسواری، معاونت سلامت مرکز خدمات حوزه علمیه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام علی حسینی فر به برخی از کارهای انجام شده در مرکز خدمات حوزه علمیه استان کردستان اشاره کرد.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان کردستان تاکید کرد: بیش از 64 نوع خدمت توسط مرکز خدمات حوزه علمیه استان کردستان به طلاب و روحانیون ارائه می شود که اگر هر یک از این خدمات را به صورت مصور در بیاوریم خود تبدیل به یک نمایشگاه می شود.

حجت الاسلام حسینی فر عنوان کرد: هدف اصلی مرکز خدمات حوزه علمیه توانمندسازی و کاهش هزینه های درمانی و... طلاب و روحانیون است.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان کردستان گفت: برای رسیدن به برنامه های تدوین شده خود، به صورت حضوری و غیرحضوری با مسئولان و افراد خیر و موثر در استان نشست ها و تعاملاتی داشته ایم.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان کردستان با اشاره به اینکه باید کلاسهای بهداشت و سلامت برای طلاب خواهر و برادر  را بیشتر از قبل کنیم، بیان داشت: در بحث سلامت با پزشکان و پرستاران خیر گفتگوهایی برای همکاری با این مرکز داشته ایم که الحمدلله قول همکاری را داده اند.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین هادی صالحی  ضمن تقدیر و تشکر از برنامه های فرهنگی و سلامت  مرکز خدمات  در حوزه های علمیه خواهران  ، اظهار داشت آمار   مشارکت 65 درصدی  طلاب خواهر در  کارگاه های آموزش بهداشت در استان  نشان از اهتمام مجموعه  طلاب حوزه های  خواهر به موضوع  سلامت جسم در کنار تحصیل و تهذیب می باشد .

ایشان  همچنین پیشنهاد برگزاری برنامه فرهنگی  مدارس سطح استان را با محوریت خود مدارس علمیه به عنوان مجری دادند که مدارس نسبت   به اعلام  برنامه  با توجه به نیاز خود طلاب اعلام و مرکز خدمات نیز نسبت به حمایت مالی  اقدام نمایند که با موافقت  و استقبال  مدیر محترم مرکز خدمات مواجه گردید.

در  ادامه معاون سلامت مرکز خدمات حوزه علمیه استان کردستان به برنامه های آتی این مرکز اشاره کرد و افزود: برپایی کلاسهای احیا (cpr)، برگزاری دوره های آموزش تزریقات، برگزاری دوره های روانشناسی، برگزاری دوره های طب سنتی و... از جمله این برنامه ها در سالجاری می باشد که ان شاء الله با همکاری دوستان برگزار خواهد شد.