کد مطلب: 64999 تعداد بازدید: ۳۹

مدیرمدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی سنندج:

مربی مهدکودک می تواند به کودک اعتماد به نفس و قدر شناسی یاد بدهد

پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۱:۰۶
مدیرمدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی سنندج گفت:کودک به محبت نیاز دارد مربی می تواند این احساس را به کودک بدهد و به اواعتماد به نفس و قدر شناسی یاد بدهد .

 

به گزارش معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی (س)  ،خانم رضایی مدیر آن مدرسه، با مربیان مهد جلسه ای را در راستای بررسی مشکلات و مسائل مهد برگزار کرد .

وی در این جلسه بیان داشت: کودک به محبت نیاز دارد مربی می تواند این احساس را به کودک بدهد و بداند که چگونه با کودک ارتباط برقرار کند مربی می تواند به کودک اعتماد به نفس و قدر شناسی یاد بدهد .

وی افزود:یک مربی خوب باید قبل از هر چیزی به کار خودش عشق بورزد و آن را با جان و دل بخرد مربیانی که با عشق و علاقه کار خود را انجام می دهند بیشتر در کودکان تاثیر می گذارند فقط دوست داشتن بچه ها برای یک مربی کافی نیست

خانم رضایی تاکیدکرد:صبریکی از ویژگی هایی است که یک مربی باید داشته باشد بچه های کوچک غیر قابل پیش بینی هستند مربی بدون صبر نمی تواند در تربیت بچه ها موفق باشد .اکثر شما مربیان ایده های خوبی قطعا دارید و با کمبود امکانات و منابع مواجه می شوید و از پیاده کردن ایده هایتان باز می مانید ولی یک مربی خوب می تواند با خلاقیت با استفاده از همین امکانات ایده های خوبی را ارائه دهد هر چه خلاقیت بیشتری به خرج دهد بچه ها بیشتر درگیر یادگیری می شوند و مشکلات  رفتاری هم خود به خود رفع می شود .

وی تصریح کرد:مهد کودک می تواند یک محیط آموزشی گرم و صمیمی باشد که بچه ها احساس شادی و راحتی کنند چون بچه هایی که برای اولین بار در یک محیط آموزشی قرار می گیرند باید احساس راحتی کنند .

مسئله دیگر بحث احترام است احترام قائل شدن برای بچه‌ها و والدین آن‌ها یکی از ویژگی‌های مهمی است که هر مربی باید داشته باشد.