کد مطلب: 66102 تعداد بازدید: ۵۶

نماینده ولی فقیه دراستان کردستان:

باید بر مبنای کتاب خدا علم را یاد گرفت بعد انفاق کرد

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳:۲۰
نماینده ولی فقیه در استان کردستان درهمایش طلیعه حضورویژه طلاب جدیدالورود حوزه های علمیه خواهران استان گفت:العُلَماءَ وَرَثَةُ الأنبِياءِ، این دسته افراد دنبال تجارتی هستند که اصلا از بین نمی رود پس باید بر مبنای کتاب خدا علم را یاد گرفت بعد انفاق کرد

نماینده معزز ولی فقیه در استان کردستان حضرت آیت الله حسینی شاهرودی(زید عزه العالی) درهمایش طلیعه حضورویژه طلاب جدیدالورود حوزه های علمیه خواهران استان کردستان که درشهرمقدس قم برگزارگردید ،در ابتدای سخنان خود ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام وهفتاد و دو یار با وفای ایشان را تسلیت گفت و بیان داشت: یکی از اصولی که خداوند به ما آموخته است این است که نعمتی که خداوند داده یادآوری کنیم و همیشه شکرگزار باشیم این نعمت که خدا نصیب شما کرده مسیر انبیا است.مسیر اولیای خداست این راه واقعی است،خداوند می فرماید: با بصیرت و دیده باز و فهم و درک دعوت به سوی من دعوت کنید..

وی افزود: بعضی ها راه شیطانی را پیش گرفته اند و وقتی در مسیر شیطان قرار گرفته اند وارد گناهان می شوند و خودشان را در معرض گناه قرار می دهند و شیطان به انسان می گوید مقصر خودتان بودید من دعوت کردم شما می توانستیددنباله رو من نباشید.

آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت که خداوند می فرماید: راه من راه منطقی و درست و صراط مستقیم است.

وی گفت: بیاییم مقایسه کنیم لذتهای مادی و شیطانی که همه آن پشیمانی و عذاب می باشد و نتیجه اش لوامه است تا روز قیامت.خداوند می فرماید: انسانهایی که ایمان آورده اند رفتارشان رفتار خوبی است خوشا به حالشان خداوند متعال به بنده می گوید: شما که راه ترقی و رشد دارید چرا وارد فرعون و فرعونیان می شوید زن فرعون آسیه را مثال می زند؛ که با خدا  معامله کرد: خدایا یک خانه خوبی در نزد خودت برایم درست کنی با خداوند معامله می کند و در بهشتت یک خانه می خواهم. خدا هم قبول می کند ایمان وقتی پیدا شد نمی ترسند از اینکه دیگران به آنها طعنه بزنند چون ایمان قوی و هم آخرش شهادت است.

وی بیان کرد: خشیت، ترس نیست بلکه درک غفلت است که این نشانه های یک مومن واقعی است.

ایشان در ادامه گفت: انسان باید یاد بگیرد چه بهره ای از دنیا می برد. چرا که این دنیا مزرعه آخرت است انسان ابدی است و فرصتی به او داده اند که در این دنیا توشه بردارد و خودش را برای ابدیت آماده کند خداوند متعال به حضرت عباس دو بال داده و هرچه از خداوند بخواهد خداوند برایش فراهم می کند و باب الحوائج است چون دانست چطور بهره ی خود را ازین دنیا و در رکاب امامش بگیرد.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: انسان و آدمی در مسیری است که باید ابتدا مسیر را خوب بشناسد و لوازمش را که همان مقدمات است فراهم کند زیرا ما در جای زیادی داریم اشاره به این بحث شده که پيامبر اکرم صلى الله عليه و آلهفرموده:علما وارثان پيامبرانند، اهل آسمان ايشان را دوست مى دارند و هر گاه بميرند ماهيان دريا تا روز رستاخيز برايشان آمرزش مى طلبند.

نماینده ولی فقیه استان کردستان درادامه افزود:العُلَماءَ وَرَثَةُ الأنبِياءِ این دسته افراد دنبال تجارتی هستند که اصلا از بین نمی رود پس باید بر مبنای کتاب خدا علم را یاد گرفت بعد انفاق کرد و مقدمات را طی کنند که به هدف معنوی خود برسند.

 ایشان در پایان کلام خود را متبرک کردند به این فراز از زیارت که؛ یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنه  یا حضرت معصومه مرا شفاعت کن برای بهشت، چون حضرت جایگاه ویژه ای دارد که هرچه از خداوند بخواهد خداوند به ایشان جواب رد نمی دهد.