کد مطلب: 66106 تعداد بازدید: ۱۲۴

معاون تهذیب حوزه علمیه برادران کشور:

شما مجاهدان در راه جبهه حق هستید

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳:۱۵
معاون تهذیب حوزه علمیه برادران کشوردرهمایش طلیعه حضورویژه طلاب جدیدالوروداستان کردستان گفت:شما مجاهدان در راه جبهه حق هستید قطعا حرف ها خواهید شنید ،صبور و پرتلاش باشید چون شماها لذت معنویت و ایمان را چشیده اید.

 

حجت الاسلام والمسلمین ملکی معاون تهذیب حوزه های علمیه براداران کشوردرهمایش طلیعه حضورویژه طلاب جدیدالوروداستان کردستان  گفت: چرا انسان خلق شده که خونریزی می کند ، ظلم می کند و ...خداوند می فرماید: من چیزی می دانم که شما نمی دانید در معرض آزمایش هستید.

وی افزود: انسان چون انتخاب گر است بعضی انسانها در مسیر بد قرار می گیرند ظلم می کنند فساد می کنند تا آخر مسیر بد حرکت می کنند اما فرشتگان ظلم نمی کنند چون انتخاب گر نیستند وقتی فرشته ها فهمیدند که انسان استعدادی دارد که فرشتگان به گرد پای انسان نمی رسند فرشتگان به پای انسان افتادن و سجده کردند.

وی بیان داشت : انسان علم دارد و عالم است به اسماء و حقائق و استعداد دارد و می تواند به اوج و کمال برسد کسانی که به دنبال زرق و برق دنیا هستند باید به حالشان گریست و غصه خورد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با اشاره به داستان فرعون گفت: فرعون پست ترین شخص بود قتل عام می کرد آن هم بطور علنی، وی در خانه همسری دارد به نام آسیه همه انسانها در عظمت این خانم غبطه می خورند.

وی عنوان کرد: ما باید شاکر باشیم که ذائقه ما را خداوند به سمت و سوی  علم و دانش هدایت کرد. قرآن می فرماید: اگر یک نفر را احیا کنید انگار همه انسانها را احیا کرده اید

معاون تهذیب حوزه علمیه برادران کشور گفت: جایگاهی که شما انتخاب کرده اید جایگاه هدایت شده است شکر کنید که ذائقه شما ها قال الباقر و قال الصادق(ع) شده است خیلی ها این سعادت را ندارند ،خداوند را شکر کنید چون جایگاه طلبگی یعنی ادامه جایگاه اولیاء و انبیای خداوند. پس قدر خود را بدانید چون در مسیر هدف خلقت قرار گرفته اید. به دنبال علم بروید و عبادتان را عالمانه و آگاهانه انجام بدهید در نهایت بتوانید تشخیص بدهیدکه چرا به این دنیا آمده اید و چرا به این دنیا قدم نهاده اید.

وی تصریح کرد: آنچه را یاد می گیرید و هدایت می شوید و هدایت می کنید ثوابش همان چیزی است که خورشید بر آن می تابد آن را ضرب 7 میلیارد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در ادامه گفت: نکته دیگر آفت علم و عمل را بدانید آفت آن ترک اخلاص هست عمل کنید که به مردم بگویید و مزد بگیرید نه بلکه عمل کنید برای خدا و آفت طلبه شیطان است که راه او را کج و بی انگیزه می کند مواظب باشید ایمان داشته باشید و با ایمان راسخ قدم بردارید طلاب گرامی دشمن شما شیطان است با او دوستی نکنید و دست دوستی به او ندهید.

وی بیان داشت: شما مجاهدان در راه جبهه حق هستید قطعا حرف ها خواهید شنید و نیش ها خواهید خورد ،منصرف نشوید صبور و پرتلاش باشید چون شماها لذت معنویت و ایمان را چشیده اید.

ایشان در پایان گفت: آقا امیرالمومنین(ع) دارای فضایلی است ما خوشحالیم که راهی را انتخاب کرده ایم که در راس آن قال باقر و قال صادق(ع) است ،علی(ع) کسی است که گوهره همه علوم و دانش هاست .به خود ببالید که چه مسیر پربرکتی را انتخاب کرده اید. خداوند به بهترین انسانها بیش از انبیا و اولیا بهترین ماموریت را داده ما باید راهرو این انبیا باشیم، تلاش کنیم با دل دادن به حقایق برسیم خدا رحمت کند انسانی را که دعوت خانه، بر در خانه اش آمد و جواب مثبت داد خداوند به همه ماها توفیق تحصیل علم و عمل را بدهد.