کد مطلب: 68979 تعداد بازدید: ۶۵

استادحوزه ودانشگاه:

ما طلبه ها متولی دین جامعه هستیم

چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین فرهنگیان استادحوزه ودانشگاه گفت: ما طلبه ها متولی دین جامعه هستیم ،نیاز جامعه خیلی بزرگ است پس باید هدفمان خیلی بزرگ باشد.

به گزارش معاون فرهنگی ، جلسه اخلاق کادر و اساتید با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین فرهنگیان استادحوزه ودانشگاه در مدرسه علمیه خواهران  ریحانه النبی(س)سنندج  برگزار گردید .

حجت الاسلام والمسلمین فرهنگیان بعدازآرزوی توفیق به مجموعه کادرواساتید حوزه ،که زمینه آشنایی بامسائل دینی رابرای طلاب فراهم میکنند،گفت:خداوند به صورت مقطعی توفیق خدمت رانصیب من و شما کرده است که در این مسیر قرار بگیریم ،لذا ما مدیون امام زمان (عج ) هستیم که این توفیق شامل حال ما شده که به سربازان او خدمت کنیم .

وی افزود:انسانی هم که مدیون است و به او لطف شده طبیعتا چنین کسی از موضع بالا به کسی نگاه نمی کند ،یک فرقی بین اخلاق کارگزاران حوزه با اخلاق کارگزاران جاهای دیگر است.

استادحوزه ودانشگاه طلاب راسربازان امام زمان (عج)دانست وگفت:حوزه جای امر و نهی نیست ، از قدیم علمای سلف ما به صورت معنوی پیش رفته اند و خارج از بحث امر و نهی کار کرده اند پس سیر و سلوک ما با طلبه ها و نحوه برخورد ما با طلبه ها خیلی مهم است که این ها را پرورش دهیم که این ها به عنوان سرباز امام زمان (عج) خدمت کنند .

وی رسالت کارکنان حوزه راتربیت وشکوفاسازی استعدادهایی رادانست که بایددرخدمت جامعه باشندودرادامه چنین بیان داشت:حوزه باید دین مردم را تامین کند انقلاب اسلامی ایران برگرفته از حوزه است ما طلبه ها متولی دین جامعه هستیم نیاز جامعه خیلی بزرگ است طبیعتا ما هم باید هدفمان خیلی بزرگ باشد و همتمان مضاعف باشد و در این مسیر سعه صدر داشته باشیم این است که قرآن رمز موفقیت پیامبر (ص) را نرم خویی معرفی می کند و می فرماید : « فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ کُنْتَ فَظًّا غَليظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ »

حجت الاسلام والمسلمین در پایان به بکارگیری اساتید با سواد و متخصص در رشته و موضوعات درسی اشاره کرد وگفت:  اساتید حوزه  باید بتوانند «قدرت تشخیص» و «قدرت تحلیل» را در افراد بالا ببرند پس در درجه اول باید خودشان در این زمینه کارآمد و کار بلد باشند .