معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران کردستان:

همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود استان کردستان برگزار شد

شناسه خبر : 83448

1398/08/21

تعداد بازدید : 210

همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود استان کردستان برگزار شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران کردستان گفت: همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدید الورود حوزه علمیه خواهران استان کردستان در شهر قم، با حضور 80نفر از طلاب پایه اول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران کردستان، همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدید الورود حوزه علمیه خواهران کردستان در شهر قم، با حضور 80نفر از طلاب پایه اول برگزار شد.

خانم رستمی، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان کردستان گفت: این همایش ویژه طلاب خواهر ورودی سال 98 حوزه های علمیه استان است.

وی با اشاره به هدف برگزاری این همایش یادآور شد: از آنجا که طلاب جدیدالورود اکثراً دختران جوانی هستند که از دبیرستان وارد حوزه شده‌اند، باید با شئونات و قوانین و مقررات حوزه علمیه و راه و رسم طلبگی آشنا شوند و به همین منظور هر ساله چنین همایشی برگزار می‌شود تا جایگاه خود را حفظ کنند و باانگیزه بیشتری در این راه قدم بردارند.

خانم رستمی انگیزه های طلبگی، بصیرت افزایی و زوایای مختلف طلبگی را اهم موضوعات مطرح شده در همایش برشمرد و افزود: امید می‌رود طلاب با شور و انگیزه در راستای کسب تهذیب نفس و فراگیری علوم حوزوی قدم بردارند و بتوانند مبلّغانی کارآمد و اثرگذار برای تبلیغ علوم دینی و سیره اهل‌بیت(ع) در جامعه باشند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران کردستان در خصوص سخنرانان همایش گفت: طلاب در این همایش از حضور آیت الله شاهرودی، نماینده ولی فقیه دراستان، با موضوع اهمیت و اهداف طلبگی و حجت الاسلام و المسلمین محمدی، استاد حوزه و دانشگاه با موضوع وظایف طلبگی، تقویت انگیزه در طلاب و خانم ظهیری، معاون فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور با موضوع وظایف فرهنگی تبلیغی طلبه، بهره مند شدند.