مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان:

بسیارى از نعمت ها به صورت تدریجى زوال مى پذیرند

شناسه خبر : 84173

1398/09/05

تعداد بازدید : 243

 بسیارى از نعمت ها به صورت تدریجى زوال مى پذیرند
مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان گفت: بسیارى از نعمت ها به صورت تدریجى زوال مى پذیرند؛ هرگاه انسان در آغاز زوالش هوشیار باشد و به شکر قلبى و زبانى و عملى بپردازد مانع بازگشت و زوال تدریجى آن مى شود.

به گزارش روابط عومی حوزه علمیه خواهران کردستان، حجت الاسلام والمسلمین صفی زاده مدیر حوزه علمیه خواهران استان، در جمع کارکنان مدیریت استانی، راه تداوم نعمتها را شکر گزاری دانست و گفت: نعمت ها غالباً به صورت تدریجى بر انسان وارد مى شود و وظیفه انسان هوشیار این است که به استقبال نعمت برود و استقبال از آن راهى جز شکرگزارى ندارد.در حکمت 13 نهج البلاغه، حضرت علی(ع) فرموده است:« چون سرآغاز نعمت به شما رسد با كم سپاسى دنباله آن را نبريد».

وی افزود:بسیارى از نعمت ها به صورت تدریجى زوال مى پذیرند; هرگاه انسان در آغاز زوالش هوشیار باشد و به شکر قلبى و زبانى و عملى بپردازد مانع بازگشت و زوال تدریجى آن مى شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان سرگذشت قوم سبأ را بسیار عبرت آموز دانست و گفت:  خداوند نعمت بسیار وافرى به آنها داده بود ولی آنها به کفران پرداختند و سد عظیمى که سبب آبادى کشور آنها شده بود بر اثر سیلاب و عوامل دیگر در هم شکست و تمام آبادى و باغ ها و مزارع ویران شد به گونه اى که نتوانستند در آنجا بمانند و ناچار در اطراف متفرق شدند.

وی ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیری  که سبب تخریب زیاد دراستان و مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج شد، گفت: دور از انصاف است ملتی را که در حال تلاش است و پس از سالها خود را از چنگال بیگانه نجات داده با آشوب مواجه شود و عده ای بخواهند این ملت مظلوم را به گلوله ببندند و آشوب به پا کنند.