به همت مدرسه علمیه حضرت زینب(س) سریش آباد:

کارگاه آموزشی همسرداری برگزار شد

شناسه خبر : 84523

1398/09/10

تعداد بازدید : 253

کارگاه آموزشی همسرداری برگزار شد
به همت مدرسه علمیه حضرت زینب(س) سریش آباد کارگاه آموزشی همسرداری با موضوع ويژگي هاي رفتاري و ادراكي متفاوت در مردان و زنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب (س) سریش آباد، خانم ناهید مظفری در کارگاه آموزشی همسرداری به بيان ويژگي هاي رفتاري و ادراكي متفاوت در مردان و زنان پرداخت و گفت: مرد و زن در نظام هستي هر كدام براي هدفي مشخص و عنوان مكمل يكديگر آفريده شده اند.

وی تصریح کرد: زنان با مردان در حقوق انسانی مساوی هستند ولی در شناخت خود و پيرامون و درك شرايط، موقعيت ها، تصميم گيري، ابراز احساسات و نوع واكنش ها با يكديگر متفاوت هستند.

اين روانشناس حوزوي گفت : آنچه باعث تمایز زن و مرد از هم می شود تفاوت فیزیولوژیکی آنهاست که باعث توافق آنها در وظایف می‌شود.

خانم مظفری راهکارهای دلبسته کردن شوهر در زندگی را متذکر شد وچنین بیان داشت:اختلافات و نزاع ها در خانواده ها و ميان زوجين، عمدتا ناشي از عدم درك و شناخت تفاوت ها و نيازهاي يكديگر بوده و برطرف ساختن اين معضل، قطعا نيازمند آموزش و فرهنگسازي است. 

گفتني است طلاب شركت كننده در اين کارگاه، پيش از اين در کارگاه  آموزشي مرتبط با مهارت های فردی، خود آگاهی و مدیریت استرس شركت كرده بودند