مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان:

وسيله رياست، سعه صدر است

شناسه خبر : 85170

1398/09/19

تعداد بازدید : 251

وسيله رياست، سعه صدر است
مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان در جمع کارکنان مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج گفت: یکی از مهمترین ويژگى هايى كه يك رئيس بايد داشته باشد، سعه صدر است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران  کردستان، حجت الاسلام و المسلمین محمود صفی زاده مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان وهیئت همراه با کارکنان، اساتید و طلاب مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) سنندج دیدارکردند.

حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده یکی از افتخارات ما مسلمانان را نهج البلاغه دانست و گفت:  یکی از محورهای اساسی حیات انسان و مهمترین محور هدایت جامعه بعد از قرآن، نهج البلاغه می باشد .

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان با استناد به حکمت 173نهج البلاغه، مشورت را راهگشای حل بسیاری از مشکلات دانست و تاکید کرد: بسيارى از مسائل نظرى پيچيده و آراء مختلفى در آن اظهار شده است. در اين گونه مسائل هرگز نبايد انسان به تنهايى تصميم گيرى كند بلكه عقل مى گويد: بايد آراى ديگران را به ضميمه استدلالات آنها بررسى كند تا بتواند آنچه را به حقيقت نزديك تر است انتخاب نمايد. 

وی درادامه افزود: كسى كه به مقام رياست مى رسد خواه رياست معنوى باشد يا مادى، براى انجام امور خود نياز به همراهان و مشاورانى دارد.

 حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده تاکید کرد: اگر در برابر امور، داراى سعه صدر و تحمل بسيار و بردبارى توأم با تدبير و خونسردى همراه با شجاعت نباشد، ادامه كار براى او بسيار مشكل خواهد شد. به همين دليل حضرت علی(ع) در حکمت176 در ميان تمام ويژگى هايى كه يك رئيس بايد داشته باشد روى سعه صدر انگشت گذاشته، مى فرمايد:«وسيله رياست سعه صدر است ».

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان در پایان گفت: وظیفه کارکنان مدارس علمیه برای رسیدن به اهداف عالی حوزه های علمیه باید علاوه بر دوراندیشی، در مسائل مهم جوانب کار را با مشورت بسنجند و بعد تصمیم به اجرای آن کار کنند.