به همت مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بیجار:

نشست روشنگری در زمینه ی علت حمایت رهبر از گران شدن بنزین برگزار شد

شناسه خبر : 85175

1398/09/20

تعداد بازدید : 341

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بیجار، نشست روشنگری در زمینه ی علت حمایت رهبر از گران شدن بنزین و اغتشاشات اخیر  باحضور سرهنگ میر آقایی فرماندهی سپاه ناحیه بیجار برگزار شد.

سرهنگ میر آقایی به ویژگی های اغتشاشات اخیر اشاره داشت و گفت: خشن بودن رفتار یا «خشونت سازمان‌یافته» از ویژگی‌های منحصربه‌فرد اغتشاشات اخیر بود. سطح و عمق خشونت در نوع خود بی‌سابقه است. میزان تخریب‌ها و تلفات انسانی مؤید این مهم است.

وی افزود: نسبت تخریب‌ها با میزان جمعیت حاضر نسبتی ندارد.شعار و مطالبه‌ای که باید مسئولان بشنوند، کمتر داده شد. اصولاً شعار و مطالبه قابل شنیدن کمتر یافت شد. آنچه قابل مشاهده است تخریب حداکثری است.

میرآقایی گفت: حمله به مراکز حساس ازجمله مراکز نظامی-انتظامی از ویژگی‌های خاص این دوره است و شاید تلفات انسانی نیز از این خصلت نشئت می‌گیرد. به ده‌ها کلانتری، سپاه و بسیج با سلاح گرم و سرد حمله شده؛ استشوبگران آموزش دیده بوده‌اند و ابزار‌های اقدام خود را نیز همراه داشته‌اند.

وی افزود: با گذشت مدتی از این ماجرا و به دست آمدن اطلاعات جدید درباره این افراد، اکنون روشن شده است که این برداشت درست بوده و تخریب‌ها و شرارت‌ها کاملاً سازمان‌دهی شده بود. شورشیان، در گروه‌های چندنفره به نقاط از قبل در نظر گرفته شده و با هدایت اطاق فکر مشخص، اقدام به تخریب، آتش‌سوزی، تحریک مردم، سر دادن شعار‌های غیرمرتبط با موضوع سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین و حتی ضرب و شتم و کشتن افرادی که در برابر آن‌ها مقاومت می‌کردند، نموده و هدفی مهم‌تر از ایجاد آشوب داشتند.

آقایی به چرایی حمایت رهبری از کلیت گرانی بنزین اشاره داشت و گفت: چند دلیل می توان برای این مساله برشمرد؛ از جمله عدم تغییر در تصمیمات مسئولین بر اثر فشار و اعتراض و آشوب و عدم ساختار شکنی، ملاک تصمیم گیری قانون است.،  مشی مثبت براخلاق و فتوت و جوانمردی، دسته بندی و تفکیک نظرات کارشناسان و مردم معترض، حفظ دولت مستقر در شرایط حاضر.

گفتنی است در پایان  از پایگاه بسیج طلاب دیدن نمودند.