با معرفی نفرات برتر؛

اختتامیه یازدهمین جشنواره استانی علامه حلی در کردستان برگزار شد

شناسه خبر : 85640

1398/09/26

تعداد بازدید : 388

اختتامیه یازدهمین جشنواره استانی علامه حلی در کردستان برگزار شد
اختتامیه یازدهمین جشنواره استانی علامه حلی در کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران کردستان، در یازدهمین جشنواره علامه حلی که با حضور طلاب خواهر از مدارس علمیه استان کردستان برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود صفی زاده، مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان، ضمن تشریح جایگاه پژوهش به ویژه در حوزه‌های علمیه خواهران، بیان کرد: پژوهش در حوزه‌های علمیه خواهران نسبت به حوزه‌های علمیه برادران کیفیت بالاتری دارد از آن جهت که در حوزه‌های خواهران، پژوهش در بطن آموزش قرار دارد.

وی با اشاره به الگوهای عینی پژوهشگران موفق در عصر حاضر، اظهار کرد: در میان مسئولان رده بالا نیز فضلای پژوهشگری وجود دارند که علی‌رغم مشغله فراوان، پژوهش را در برنامه خود قرار می‌دهند.

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان با اشاره به کمیت و کیفیت آثار ارسالی به جشنواره علامه حلی(ره) ابراز داشت: به جایی رسیده ایم که حوزه های علمیه قائم به خود شده و می توانند در آینده، مرجعیت دینی مسائل زنان را در شهرستان قروه داشته باشند.

وی افزود: توجه به نیروهای انسانی در هر زمینه برای توسعه منطقه لازم است لذا باید از تمامی ظرفیت های موجود بهترین استفاده را برد.

حجت السلام و المسلمین صفی زاده با تاکید بر انجام تحقیقات جدید و احتراز از پژوهش‌های تکراری و موازی، بیان کرد: امروزه از طلاب انتظار می‌رود متناسب با نیازهای جامعه حرکت‌های علمی انجام دهند.

در بخش پایانی این مراسم از یازده نفر طلبه برگزیده مدارس علمیه خواهران استان تقدیر به عمل آمد.