به همت مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه::

نشست صمیمی با حضور خانواده های طلاب برگزار شد

شناسه خبر : 86539

1398/10/07

تعداد بازدید : 350

نشست صمیمی با حضور خانواده های طلاب برگزار شد
حجت الاسلام والمسلمین هادی دوست محمدی استاد حوزه در نشست صمیمی خانواده های طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه، گفت: علوم الهی، وسیله کسب معرفت الله ،عمل، رشد و هدایت خود و دیگران است

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران کردستان، حجت الاسلام والمسلمین هادی دوست محمدی استاد حوزه در نشست صمیمی خانواده های طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه، علم را بهترین وسیله تقرب انسان به خدا دانست و گفت: علم دو دسته است، علوم دانشگاهی و ابزرای که کاربرد علوم دنیوی و برآورده کردن نیازهای زندگی مادی را دارند؛ ارزش این علوم به خدمت اجتماعی اوست.

وی افزود: دسته دوم علوم اخروی، که به آن علوم عالی می گویند ،این علوم خود هدف هستند، زیرا بعد از مرگ هم شکوفا می شوند؛ اگر علمی ما را به خدا نزدیک نکرد و با مرگ عالم از بین رفت، دانش است، معرفت و حکمت نیست.

استاد حوزه علوم الهی را وسیله کسب معرفت الله ،عمل،رشد،کمال دانست و تاکید کرد: این علوم برای آخرت است؛ با کمک این علوم هم خود هدایت شوید و هم دیگران را هدایت کنید.

حجت الاسلام والمسلمین دوست محمدی افزود: یکی از وظایف طلاب دفاع از دین، معنویت و اخلاق جامعه است؛ و چه ارزشی بالاتر از این که بخاطر دین ،نه مقام و نه پست، فضیلت طلاب ازعابد بیشتر شود.

وی با اشاره به حدیثی از امیرمومنان (ع) که فرمودند:«عالم بمیرد هم زنده است ،جاهل زنده هم باشد مرده است»؛ تاکید کرد: مدارس بسیار به مبلغ و طلبه در زمینه های اعتقادی،شبهات و مسائل اخلاقی و ...نیاز دارند که این امر باید توسط طلاب حل گردد و گرنه جزء غافلان شمرده می شوند.

وی زندگی طلبگی را یک زندگی عالمانه دانست و خطاب به طلاب متاهل گفت: مقصد یک طلبه رشد خود و جامعه است؛ طلاب متاهل توجه کنند اگر علم در زندگی شخصی شما خودش را نشان ندهد در جامعه خودش را نشان نمی دهد؛ حرمت همسر، پدر و مادر و دیگران را با اخلاق حفظ کنید، اگرمادر و همسرت قبولت داشت،جامعه هم تو را قبول می کند.

استادحوزه تاکید کرد: عالم دین اگر خیانت کند، قیامت نمیتواند پاسخگو باشد؛ زیرا طلبه، علم دین را به دوش گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین دوست محمدی خطاب به همسران و پدران طلاب گفت: اگر همسرانتان و دخترانتان را در امر طلبگی کمک نمائید، در اعمالشان شریک می شوید؛ سند آن هم از علامه طباطبائی است.